Španija
Kraljevi protutnjali kroz Vigo: Real slavio bez Hazarda, Modrić isključen
Madridski klub od 56. minute imao igrača manje, VAR Celti poništio gol
17.08.2019. u 18:52

Fudbaleri Real Madrida sjajno su otvorili novu sezonu. Kraljevi su protutnjali kroz Vigo, ostvarivši ubjedljivu pobjedu protiv Celte - 3:1.

Trijumf dobija na značaju kada se zna da Zinedine Zidane nije mogao računati na Edena Jazadra, ovoljetno pojačanje iz Chelseaja. Uz to, gosti iz Madrida su od 56. minute imali igrača manje, jer je direktan crveni karton dobio Luka Modrić.

Ipak, uprkos tome što su bili brojčano inferiorniji, gosti su uspjeli postići dva gola. Nakon što je Benzema u 12. minuti pogodio za 1:0, u drugom dijelu su mrežu Celte tresli Kroos (61) i Lucas (80).

Treba napomenuti da je domaćinu u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela poništen gol i to nakon konsultacija sa VAR-om.

Počasni gol za Celtu postigao je Iker Losada u 91. minuti.