open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Selektor Rumuna
Lucescu poludio prije okršaja sa Zmajevima: Zabio je 20 golova? Ne zanima me
AUTOR: Faktor
20.03.2025. u 12:25
get url
text
Mircea Lucescu
Mircea Lucescu
FOTO: AA
Mircea Lucescu, selektor Rumunije, pred utakmicu s Bosnom i Hercegovinom u Bukureštu na startu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026, odgovarao je na pitanja novinara, a najviše vremena potrošio je braneći svoju odluku da za uvodne utakmice ne pozove Louisa Munteanua, najboljeg strijelca rumunskog prvenstva i člana Cluja.
Iskusni trener kazao je da je Munteanu prepušten mladoj reprezentaciji Rumunije i da mu je bolje da igra prijateljske utakmice s Portugalom i Nizozemskoj, umjesto da sjedi na klupi i ima status A reprezentativca.
- Jako ga cijenim i razmišljam o njemu za budućnost. Koju drugu poruku da mu pošaljem? U čemu je problem? Ne razumijem vas. Oni su profesionalci. Ako ga nisam pozvao, neka čeka sljedeći poziv. Zabio je 20 golova? To me ne zanima. Ne možete u izuzetno važnoj utakmici s Bosnom...Igrao bi protiv tima koji ima 30 igrača i svi su u inostranstvu. Devet ih je u Njemačkoj.
- Imamo homogenu grupu igrača i teško je napraviti promjene među njima. Ne možete dovesti jednoga i dva dana kasnije učiniti ga dobrim u ovoj reprezentaciji. To je nemoguće - rekao je Lucescu.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.