Jorge Guzman je novi član Željezničara.
Guzman je upravo potpisao ugovor sa Plavima, a radi se o Meksikancu koji ima 22 godine. Saradnju je dogovorio do ljeta 2028. godine.
- Jorge Guzman je rođen 13. decembra 2003. godine u Puerto Vallartai. Prošao je omladinsku školu Atlasa, a potom je igrao i za U21 i U23 tim ovog meksičkog kluba. Jednu polusezonu proveo je u kanadskom prvenstvu igrajući za York United. Posljednju godinu proveo je u Tapatiou.
U seniorskom fudbalu ima više od 80 utakmica, a dobijao je i pozive za U20 reprezentaciju Meksika. Pojačat će konkurenciju na pozicijama na lijevoj strani - naveli su sa Grbavice.
Faktor saznaje da se na Grbavici očekuju pojačanja i u narednim danima, te da se vode intenzivni pregovori sa nekoliko fudbalera koji bi trebali pojačati Plave za novu sezonu.