Postigao dva gola
Messi se poigravao sa protivnicima i ispisao historiju Intera
Lionel Messi postigao je dva nova gola, a Inter Miami pobijedio Orlando City 3:1 u utakmici Leagues Cupa, tal,oćemka u kojem se za trofej bore sastavi iz MLS-a i meksičkog prvenstva.
03.08.2023. u 10:12

Argentinac je s dva nova gola stigao do petog pogotka u trećoj utakmici za novi klub, a njegova ekipa plasirala se u osminu finala ovog takmičenja.

Messi je zabio u sedmoj minuti nakon što je dodavanje Roberta Taylora smirio prsima i zakucao loptu u mrežu. Inter Miami tim je golom poveo. Uslijedilo je izjednačenje, novi gol Messijevog tima, a onda u 72. i njegov drugi pogodak. Njime je u 72. minuti postavio konačnih 3:1.

Prije golova u utakmici koja je kasnila sat i po zbog nevremena Messi je zabijao Cruz Azulu i dvaput Atlanta Unitedu.

Statističari su izvukli podatak da je postao prvi igrač u historiji kluba koji je na dvije uzastopnim utakmicama postigao barem dva gola.