Golijada u Ljubljani
Mladi Zmaj briljirao u meču sezone Prve lige Slovenije
Fudbaleri Olimpije savladali su Goricu u meču 23. kola Prve lige Slovenije rezultatom 4:3, a dvostruki strijelac u pobjedi Zmajčeka bio je mladi bh. reprezentativac Admir Bistrić.
22.02.2023. u 19:47

U spektaklu koji je odigran u Ljubljani na početku meča uslijedio je hladan tuš za domaći tim.

Igrala se četvrta minuta kada je Kolobarić pogodio za vodstvo Gorice. Međutim, slavlje gostiju nije trajalo dugo.

Olimpija u 12. minuti golom Aldaira dolazi do izjednačenja, a u 17. minuti bh. fudbaler Mario Kvesić sjajnim golom kreira preokret.

U drugom poluvremenu na scenu stupa mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine, Admir Bristrić.

Mladi Zmaj je postigao dva gola u razmaku od osam minuta.

Bristrić je pogađao mrežu Gorice u 50. i 58. minuti.

Do kraja meča gosti uspjevaju ublažiti poraz preko Ahmetaja koji u 67. minuti pogađa za 4:2, a isti igrač u trećoj minuti sudijske nadoknade golom iz penala postavlja konačnih 4:3.

Olimpija se nakon ove utakmice učvrstila na liderskoj poziciji na tabeli sa 54 boda, čak 13 više od drugoplasiranog Celja.