Baraž za EURO
Nestvaran preokret Mađara, Slovaci izbacili Sjevernu Irsku, penal drama u Beogradu
Fudbalska reprezentacija Mađarske, Slovačke i Škotske pridružile su se Sjevernoj Makedoniji i kroz baraž su se plasirale na Evropsko prvenstvo.
12.11.2020. u 23:22

Mađari su nakon velikog preokreta savladali Island. Gosti su do 88. minuta imali prednost, a onda je Nego pogodio za 1:1. I kada se činilo da ćemo gledati produžetke, Szoboszlai je u 92. minuti pogodio za 2:1.

Slovačka je nakon produžetaka bila bolja od Sjeverne Irske. Nakon 1:1 poslije 90 minuta Duriš je u 110. minuti pogodio za 1:2.

Najveću dramu vidjeli smo u Beogradu. Christie je u 52. minuti doveo Škotsku u vodstvo, a izjednačio je Jović u 90. minuti.

U dodatnih pola sata nije bilo golova, a putnika na EURO odlučili su penali. Tragičar Srbije je Mitrović koji je u petoj seriji promašio penal, odnosno golman Škotske je odbranio njegov udarac i svoju zemlju odveo je na EURO, jer su svi škotski reprezentativci bili sigurni sa bijele tačke.