Pukla bruka
Nezapamćena evropska blamaža Saničaninovog Partizana
Beogradski Partizan žestoko se obrukao na gostovanju kod Nordsjaellanda u Danskoj, u prvoj utakmici play-offa Konferencijske lige
24.08.2023. u 20:23

Danski predstavnik je slavio sa 5:0. Nordsjaelland je bio blagi favorit uoči utakmice, ali je malo ko očekivao da će Danci obrukati Partizan i na revanš u Beograd donijeti pet pogodaka prednosti.

Poveli su domaći eurogolom Fresea u 11. minuti, a u 43. minuti Ingvartsen je iz penala uduplao prednost Danaca.

Isti igrač je u 68. minuti, ponovo iz penala, pogodio za 3:0, a Villadsen je u 73. minuti smjestio četvrtu loptu u mrežu Partizana.

U 87. minuti je Ilić postigao autogol za konačan ishod.

Siniša Saničanin, defanzivac kojeg Meho Kodro nije pozvao za kvalifikacione utakmice protiv Lihtenštajna i Islanda, odgledao je meč sa klupe.

Od završenih mečeva u Konferncijskoj ligi vrijedi izdvojiti ubjedljivu pobjedu Ferencvaroša protiv Žalgirisa u Litvaniji reultatom 4:0. Eldar Ćivić igrao je 90 minuta, a u kadru nije bilo Amera Gojaka.

Revanš-utakmice igraju se za sedam dana.