Hrvatski trener Niko Kovač uskoro sjeda na klupu Borussije Dortmund.
Veliko je to iznenađenje, ali stručnjak za transfere Fabrizio Romano navodi da će sve biti završeno već danas.
Romano ističe da je direktor Borussije Lars Ricken već dogovorio sve sa Kovačem, te da će on voditi ekipu u subotu protiv Heidenheima.
Kovač je nakon igračke karijere predvodio sa klupe Eintracht Frankfurt, a zatim Bayern, s kojim je osvojio duplu krunu. Poslije poraza od Eintrachta 5:1 dobio je otkaz, ali brzo se vratio na trenersku klupu. Predvodio je Monaco, te Wolfsburg, te u Borussiji smatraju da dobro poznaje ligu.
Borussija nije na nivou ranijih sezona, a u prvenstvu zauzima tek 11. mjesto. Za liderom Bayernom zaostaje čak 22 boda, ali žele u Dortmundu izboriti plasman u Ligu prvaka. Za to im je potrebna serija dobrih rezultata i vjeruju da to mogu ostvariti.
Dobra vijest za Kovača je i to da se Borussija plasirala u play off Lige prvaka.