Preokret Zmajica
Nikolić promašila penal pa sa dva gola donijela BiH drugu pobjedu u kvalifikacijama
AUTOR: Faktor
04.06.2024. u 17:55
Milena Nikolić
Ženska fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je  Maltu u četvrtom kolu grupe 3 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a junakinja današnjeg trijumfa je Milena Nikolić.
Meč u Trening-centru FSBiH u Zenici okončan je pobjedom našeg tima rezultatom 2:1.
Povele su gošće golom Farrugije u 10. minuti. Izabranice Selvera Hodžića imale su priliku za poravnanje u trećoj minuti nadoknade prvog dijela, ali je Nikolić promašila penal.
Nikolić se iskupila u 64. minuti kada je postigla izjednačujući pogodak. Ista igračica je u četvrtoj minuti nadoknade pogodila za pobjedu BiH.
Zmajice su 31. maja slavile pobjedu na Malti rezultatom 1:0, a i tada je gol odluke postigla Nikolić.
Portugal predvodi tabelu sa devet bodova iz tri meča,  BiH je druga sa šest bodova iz četiri odigrane utakmice, Sjeverna Irska ima četiri boda uz meč manje, a Malta je osvojila jedan bod.
BiH kvalifikacije nastavlja 12. jula domaćom utakmicom protiv Portugala, a završava 16. jula gostovanjem u Sjevernoj Irskoj.