Mađarska
Novi pogodak Hodžića u pobjedi MOL Fehervara protiv Mezokovesda
Derbi susret 20. kola mađarske OPT Bank lige izmeđe MOL Fehervara i Mezokovesda pripao je domaćem sastavu s 2:1.
08.02.2020. u 19:27

Sve zanimljivo u duelu dva tima iz vrha tabele, za koje nastupaju po dva fudbalera iz naše zemlje, desilo se u prvom poluvremenu.

Berecz je goste, za koje su od prve minute zaigrali Dino Beširević i Marin Jurina, doveo u prednost u 16. minuti susreta.

Samo što je MOL Fehervar krenuo sa centra fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Armin Hodžić je pogodio za izjednačenje. Bio je to Hodžićev deveti prvenstveni pogodak u ovoj sezoni čime je izbio na prvo mjesto liste najboljih strijelaca mađarskog šampionata.

Nakon gola u prošlom kolu u susretu protiv Debrecena, te asistencije za pobjedu nad Ujpestom, forma bivšeg napadača Željezničara zasigurno je jedan od razlog zbog kojih Dušan Bajević može biti zadovoljan.

Do kraja prvog poluvremena Houri je pogodio za 2:1, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat.

Hodžić je igrao do 72. minute, kada ga je zamijenio Nikolics.