Fudbaleri Željezničara danas su odradili novi trening, te nastavljaju pripreme za duel šestog kola sa NK GOŠK.
Biće to novi izazov za Plave koji su osvojili deset bodova u 15 utakmica, a treba istaći da šef struke Denis Ćorić nema na raspolaganju sve fudbalere. Klub sa Grbavice je objavio da je Abdulmalik Al Jaber na pripremamaU-21 reprezentacije Saudijske Arabije, dok su Afan Fočo i Dženan Šabić na okupljanju juniorske reprezentacije BiH.
Novo ime na treningu Željezničara je mladi Amin Ćosić.
Amin je sin nekadašnjeg prvotimca Željezničara Almira Ćosića. Ima 18 godina, a prethodno je nastupao na Islandu za ekipe Kopavogsa i Njardvika.
Ćosić igra na krilnim pozicijama, te će pokušati da se izbori za ugovor sa Plavima.
Almir Ćosić je bio prvotimac Željezničara, nastupao je u generaciji koja je ostvarila sjajne rezultate u domaćem prvenstvu, ali i igrala jako dobro u Evropi. Nastupao je i protiv Newcastlea u utakmici koju će navijači Željezničara dugo pamtiti, a već odavno živi u glavnom gradu Islanda Rejkjaviku.