Nihadu Ljajiću ponovo je pripao vječiti sarajevski derbi.
Ljajić je sudio posljednji meč ova dva tima na Grbavici, a sada je dobio novo povjerenje u 28. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Radi se o mladom sudiji iz Sarajeva koji će imati veliki izazov. Pomagat će mu Arnel Novalić iz Doboj Istoka, te Moamer Čaušević iz Sarajeva.
Četvrti sudija je Irfan Peljto, dok će u VAR sobi biti Admir Musić i Dženan Milić, svi iz Sarajeva.
Hercegovački derbi Zrinjskog i Širokog Brijega sudit će Antonio Tomić iz Kreševa. Tomić je sudio i nedavni meč ova dva tima na Pecari. Pomagat će mu Davor Beljo iz Mostara i Ivo Maglica iz Livna.
Dragan Kesić iz Gradiške sudit će duel Borca i Sloge, a pomagat će mu Aleksandar Smiljanić iz Laktaša i Stefan Tešanović iz Istočnog Sarajeva.
Na centru u duelu GOŠK-a i Veleža je Amin Efendić iz Sarajeva, pomoćnici su Tarik Mulasmajić iz Tešnja i Amir Hušidić iz Velike Kladuše.
Duel Slobode i Posušja pripao je Milošu Gigoviću iz Gradiške, dok je glavni sudija meča Igman i Radnik Dragan Petrović iz Banja Luke.