open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Nezapamćena kriza
Opet kobna Grbavica: Da li je ovaj podatak presudio Musemiću na klupi Sarajeva?
Na pet mečeva van stadiona Koševo doživjeli su isto toliko poraza
AUTOR: S. Š.
29.09.2025. u 20:40
get url
text
Musemić opet smijenjen nakon poraza Grbavici
Musemić opet smijenjen nakon poraza Grbavici
FOTO: Adis Spahić
Fudbalski klub Sarajevo trese nezapamćena kriza. Bordo tim je u subotu izgubio gradski derbi od Željezničara i ostao je u donjem domu premijerligaške tabele sa svega deset bodova iz devet susreta.
Posebno su očajna izdanja Bordo tima na gostovanjima.

Već trojica trenera vodila ekipu

Na pet mečeva van stadiona Koševo doživjeli su isto toliko poraza. Već su promijenjena dva trenera (trojica vodili ekipu ove szeone).
Sezonu je na klupi počeo Zoran Zekić, koji je odstupio nakon remija sa Radnikom (4:4) na Koševu.
U Doboju je ekipu vodio Dženan Hošić (privremeno rješenje), a nakon njega na klupu je sjeo Husref Musemić, kojem je presudio poraz u derbiju na Grbavici (i prošli put, krajem 2019. godine, otkaz je dobio nakon poraza na derbiju protiv Želje - 1:3).
Osim poraza na gostovanju kod Želje, ekipa Sarajeva je pod Musemićevom palicom izgubila i u Banjoj Luci od Borca (1:5), u Mostaru od Zrinjskog (0:2) i na Pecari od Širokog Brijega (1:2).
A možete li vjerovati da je Sarajevo nakon prve četvrtine prvenstva (devet od 36 kola) ekipa koja ima najlošiju odbranu u Premijer ligi BiH?

Najlošija odbrana PLBiH

Bordo tim je primio čak 18 golova, dva po utakmici. Tri manje su primili Rudar iz Prijedora i Velež, dok dvocifren broj golova na svom kontu imaju i Radnik (13), te Široki Brijeg i Posušje (po 11).
Uz seriju gostujućih poraza, sigurno da je i ovaj podatak bio tas na vagi koji je presudio da čelnici Bordo tima krenu u potragu za novim trenerom.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2026 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.