Kvalifikacije za EP
Peljto dijelio pravdu, Finci šokantno poraženi, mogli bi na megdan BiH
Finska je šokantno poražena od Kazahstana na svom terenu u duelu osmog kola grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
17.10.2023. u 20:30

Kazahstanci su u Helsinkuju poslije preokreta trijumfovali sa 2:1.

Poveo je domaći tim golom Taylora u 28. minuti, Zaynutdinov je u 77. minuti pogodio iz penala i poravnao na 1:1, a isti igrač je u 89. minutu šokirao Fince i udaljio ih od direktnog plasmana u Njemačku.

Pravdu u finskoj prijestolnici dijelila je bh. sudijska četvorka predvođena Irfanom Peljtom. Najbolji bh. arbitar pokazao je sedam žutih kartona, šest gostima, jedan domaćoj selekciji.

Tabelu grupe H predvode Slovenija i Danska koje iz sedam utakmica imaju po 16 bodova, Kazahstan ima meč više i 15 bodova, a Finska tri boda manje.

Sve je izvjesnije da će Finci u baraž, a mogući su rival selekciji BiH u polufinalu play-offa koji se igra u martu naredne godine.