Liga prvaka
Peljto položio još jedan evropski ispit, Onana u 97. minuti spasio Manchester United
Irfan Peljto, najbolji bh. sudija, položio je još jedan evropski ispit.
24.10.2023. u 22:58

Sarajlija je dijelio pravdu u Berlinu, gdje je Napoli slavio kod Uniona sa 1:0. Naš arbitar držao je konce utakmice u svojim rukama i nije podlegao atmosferi (na tribinama bilo oko 75.000 navijača).

U prvom poluvremenu njegov pomoćnik Beljo podigao je zastavicu označivši ofsajd domaćim igračima, a Peljto je to uvažio i poništio je gol. Gosti su poveli u 65. minuti kada je pogodio Raspadori, a asistenciju upisao Kvaratskhelia.

Gostujuće pobjede ostvarili su i Arsenal kod Seville, te dva Reala, iz Madrida i Sociedada, kod Brage i Benfice.

Čast domaćih spasio je Manchester United koji je slavio protiv Kopenhagena - 1:0. Junak navijača engleskog tima je golman Onana koji je 97. minuti odbranio jedanaesterac Larssonu.