Saudijska Arabija
Peti trijumf u nizu: Cvikin Al Orubah preuzeo lidersku poziciju
Rusmir Cviko, bh. trener koji sjedi na klupi Al Orubaha, hit je u Saudijskoj Arabiji.
02.10.2023. u 21:01

Njegov tim večeras je u 7. kolu prvoligaškog društva u ovoj zemlji ostvario petu uzastopnu pobjedu i preuzeo vrh tabele.

Al Orubah je sa 3:1 slavio na gostovanju kod Al-Qaisumaha. Gosti su poveli golom Connora Paina u 13. minuti, a izjednačio je Karim na otvaranju drugog poluvremena (51. minut).

Ipak, Al Orubah u nastavku dodaju gas i u finišu daje dva gola za novi trijumf. El Allouchi je u 81. minuti pogodio za 1:2, a Queiroz Bezerra u sudijskoj nadoknadi postavlja konačnih 1:3.

Zajedno sa Cvikom, kao njegovi pomoćnici, u stručnom štabu Al-Orobaha rade još trojica bh. trenera - Elvis Karić, Jasmin Trnovac i Aldin Kametović.