Prva liga FBiH
Pobjede Čelika, Goražda i TOŠK-a
Autor: Faktor
24.03.2024. u 18:00
Fudbaleri Čelika, Goražda i TOŠK-a ostvarili su pobjede u 18. kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.
Zeničani su na Bilinom polju u komšijskom derbiju bili bolji od Mladosti iz Doboja kod Kaknja slavivši sa 2:1.
Međuseljac u 18. i Mašić u 40. minuti pogađali su Zeničane, dok je za goste strijelac bio Sijamija u 36. minuti.
Goražde je slavilo na gostovanju u Gornjem Rahiću. Strijelci za goste bili su Jamaković (18) i Karalić (31), dok je počasni gol za domaće postigao Hasikić (85).
Najuzbudljvije je bilo u Tešnju, gdje je TOŠK savladao Zvijezdu sa 3:2. Domaći su poveli autogolom Avdića u 19. minuti, a izjedančio je Huseinbašić u 35. Mujčić u 47. pogađa za preokret Zvijezde, ali TOŠK stiže do tri boda golovima Dizdarevića (65) i Sejmenovića (87).
Sloboda i Budućnost će zatvoriti 18. kolo utakmicom koju će od 18.30 sati igrati na Tušnju.