Potvrđeni su prvi odlasci sa Grbavice.
Joao Erick i Patrick Gabriel Galchev raskinuli su ugovore sa Željom, što je Faktor ranije i najavio.
Erick je stigao u Želju na ljeto 2025. godine te upisao 33 nastupa uz dva pogotka i jednu asistenciju.
Galchev je stigao u februaru ove godine i najavljen je kao veliko pojačanje. Kada je dolazio, bio je najskuplji igrač Premijer lige, ali na terenu to nije potvrdio.
Upisao je 14 nastupa bez konkretnog učinka.
- Zahvaljujemo se Ericku i Galchevu na profesionalnom odnosu, doprinosu na terenu i želimo im sreću u budućim karijerama - naveli su iz FK Željezničar.