Evropska liga
Poluvrijeme iz snova za veliki trijumf Zrinjskog, Plemiće 90 minuta dijeli od historije
Fudbaleri Zrinjskog upisali su ubjedljiv trijumf protiv Breidablika u prvom susretu trećeg pretkola Evropske lige rezultatom 6:2. Plemiće sada samo 90 minuta dijeli da postanu prvi bh. tim koji će igrati grupnu fazu jednog evropskog takmičenja (prve meč-lopte).
10.08.2023. u 22:54

Kiš je već u drugoj minuti doveo u prednost Plemiće nakon sjajne akcije, a iskusni napadač je preciznim udarcem matirao protivničkog golmana.

U 22. minuti Zrinjski dolazi do 2:0. Nakon jednog kornera lopta se odbila do Malekinušića koji nije imao težak zadatak.

Kiš u 30. minuti koristi grešku golmana gostiju i svojim drugim golom povećava prednost Plemića. Nekoliko trenutaka kasnije Viktor Einarsson je zaradio drugi žuti karton, tako da je Breidablik sat vremena imao igrače manje na terenu.

Nakon crvenog kartona gostiju nastavila se ofanziva prvaka BiH, da bi kapiten Nemanja Bilbija sjajno glavom pogodio za 4:0 nakon centaršuta Malekinušića.

Malekinušić u 40. minuti nalijeće na odbijanac i postiže svoj drugi pogodak na meču za velikih 5:0 na poluvremenu.

Igrala se 55. minuta kada su Plemići došli do novog pogotka. U listu strijelaca se upisao i Ivančić.

Gosti u 64. minuti koriste nepažnju odbrane Zrinjskog i dolaze do gola.

Deset minuta kasnije Jakovljević je bio na krivoj nozi, a to koriste gosti i postižu svoj drugi gol na večerašnjem meču.

Izabranici Krunoslava Rendulića bi prolaskom u ovom dvomeču osigurali najmanje grupnu fazu Konferencijske lige.

Plemići će u play-offu Evropske lige (osim ako se ne desi čudo u revanšu na Islandu) igrati protiv austrijskog LASK-a.