Kvalifikacije za EP
Portugal i Slovačka raspucani, u svojim rukama drže vize za EURO
Fudbalske reprezentacije Portugala i Slovačke ostvarili su pobjede u mečevima 6. kola grupe J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine u Njemačkoj.
11.09.2023. u 22:42

Portugalci su bez Cristiana Ronalda deklasirali Luksemburg sa 9:0, a pitanje pobjednika bilo je riješeno u prvom poluvremenu kada su stekli četiri gola prednosti - 4:0. Po dva gola su postigli Inacio i Ramos.

U nastavku meču na 5:0 povisio je Diogo Jota, dok je Horta povisio na 6:0. Do kraja meča pogađali su i Jota, Fernandes i Joao Felix.

Slovačka je ugostila Lihtenštajn i za pet minuta razbila rivala protiv kojeg su se Zmajevi mučili u petak na Bilinom polju kada su slavili sa 2:1.

Slovaci su za pet minuta gostima postigli tri gola, što je na kraju bio i konačan rezultat - 3:0.

Hancko je u 1. minuti pogodio za slavlje domaćih, a Duda u 3. i Mak u 6. minuti osigurali su tri gola prednosti.

Portugal je ostao lider, a Slovačka je zadržala drugo mjesto u našoj grupi i upravo ova dva tima trenutno drže "vize" za EURO u Njemačkoj.