Kvalifikacije za EP
Postigle dva autogola: Zmajice poražene od Mađarske
Ženska futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Brnu od Mađarske sa 2:3 u susretu 2. kola grupe 4 glavne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
20.10.2022. u 20:20

Bh. tim je prvi došao do prednosti golom Branke Bagarić u 10. minuti, a Amina Mujanović u 14. i Ajla Zukić u 17. minuti postižu autogolove za preokret Mađarske. Slavica Glavota u 19. minuti izjednačuje rezultat, a pogodak za pobjedu Mađarica postiže Zsuzsanna Folk u 26. minuti.

Za Bosnu i Hercegovinu su nastupile: Nikolina Todorić, Slavica Glavota, Merima Alibašić, Branka Bagarić, Nikolina Vujadin, Iman Šljivo, Sara Brkić, Dejana Marković, Marija Damjanović, Vesna Njeguš, Arijana Ćesko, Emina Trumić, Amina Mujanović, Ajla Zukić.

Mađarska je na tabeli prestigla bh. tim i ima četiri boda, dok Zmajice imaju tri. Večeras je na programu drugi meč grupe između Slovačke i domaćina turnira Češke.

Naše reprezentativke će se u trećem kolu sastati sa Slovačkom 22. oktobra u 14:00 sati.