Prekinuta Dudićeva serija: Pukla "petarda" na Marakani
17.03.2024. u 17:54
Feđa Dudić
Feđa Dudić
Serija Radničkog iz Kragujevca, tima kojeg s klupe predvodi bosanskohercegovački trener Feđa Dudić, zaustavljena je danas u Beogradu.
Crvena zvezda je slavila protiv Radničkog pred svojim navijačima rezultatom 5:0 i tako prekinula niz od sedam vezanih pobjeda Kragujevčana.
Aktuelni prvak Srbije poveo je golom Stamenića u 10. minuti, a deset minuta poslije Ndiaye je pogodio za 2:0.
Crvena zvezda je dva gola prednosti odnijela na odmor, a gosti su početkom drugog dijela ostali s igračem manje. Kapiten Radničkog Simović u samo tri minuta razmaka zaradio je dva žuta kartona pa je morao na prijevremeno tuširanje.
Domaći su znalački iskoristili brojčanu nadmoć i do kraja mrežu Radničkog tresli još tri puta.
U 50. minuti je Ndiaye postigao drugi gol na meču za 3:0, Hwang In - Beom je u 68. minuti postigao četvrti gol za ekipa Vladana Milojevića, a konačan ishod postavio je Katai u 76. minuti.
Kod Radničkog su svih 90 minuta odigrali Mehmed Ćosić i Besim Šerbečić.
Zahvaljujući današnjem kiksu Partizana u Lučanima (1:1), Crvena zvezda sada ima plus četiri u odnosu na gradskog rivala.