Zanimljiv podatak
Prije golmana Velsa u historiji SP-a isključena su samo dva čuvara mreže
U prvoj utakmici drugog kola grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru Iran je pobijedio Vels sa 2:0 golovima kasno u sudijskoj nadoknadi - Cheshmija u 98. i Razaeiana u 101. minuti.
25.11.2022. u 14:43

Velšani su od 84. minute igrali sa igračem manje nakon što je zbog brutalnog starta izvan šesnaesterca isključen golman Wayne Hennessey.

Hennessy je postao tek treći golman u historiji Mundijala koji je dobio crveni karton.

Prije njega isključeni su samo Italijan Gianluca Pagliuca protiv Norveške u SAD-u 1994. i Itumeleng Khune u Južnoj Africi 2010. na susretu domaćina protiv Urugvaja.

Golman Nottingham Foresta ujedno je i prvi igrač koji je dobio crveni karton u Kataru. U prvom krugu niko nije isključen, a to se dogodilo prvi put nakon Svjetskog prvenstva u Meksiku 1986.