Sporna situacija
Procijenite sami: Da li je ovo bio penal za Sarajevo u Brestu?
Fudbaleri Sarajeva eliminisani su u 2. pretkolu Lige evropskih prvaka nakon što su sinoć poraženi od Dinama u Bresta sa 1:2.
27.08.2020. u 15:10

Bordo tim je parirao prvaku Bjelorusije, a većim dijelom meča bio je i bolji rival. Ipak, što zbog slabije koncentracije u završnici, a mnogo više zbog sudijskih grašaka ostao je bez plasmana u treće pretkolo.

U 54. minuti, pri vodstvu domaćih 2:1, najbolji strijelac Sarajeva Mersudin Ahmetović postigao je regularan gol koji mu je poništen zbog ofsajda. Da je sudija Loukas Sotiriou kardinalno pogriješio kada je uvažio sugestiju svog asistenta moglo se vidjeti na usporenom snimku.

Ahmetović nije bio u nedozvoljenoj poziciji nakon šuta Tatara

Ali, to nije jedina greška koju su kiparski arbitri dosudili na štetu Sarajeva.

Osim čestog "sjeckanja" igre i "malih" prekršaja koji su dosudili u korist Dinama, sumnjiva situacija dogodila se u 84. minuti. Bordo tim je jurio po izjednačenje, a u jednom napadu nakon udarca rezerviste Handžića lopta je u ruku pogodila igrača domaćeg tima. Uzaludni su bili protesti izabranika Vinka Marinovića, jer je sudija Sotiriou pokazao da se igra nastavu.

Pogledajte i preocijenite sami da li je ovo penal za Sarajevo.