Remi u derbiju
Produžen veliki niz bh. trenera u Al-Arabiju
Fudbaleri Al-Arabija ostali su neporaženi i u prvom kolu proljetnog dijela šampionata Kuvajta.
01.02.2023. u 23:44

Najtrofejniji tamošnji klub, koji je trenutno na drugoj poziciji, u derbiju kola remizirao je protiv lidera Al-Kuwaita odigravši 1:1.

Ekipu koju sa klupe vodi bh. trener Rusmir Cviko, sa asistentima Elvisom Karićem i Edinom Prljačom, u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela ostala je sa igračem manje, jer je isključen Al-Awadi.

Uprkos tome što su bili brojčano inferiorniji u 66. minuti su poveli golom Alsanousi Ammar sa bijele tačke. Najstrožijoj kazni prethodilo je isključenje defanzivca gostujućeg tima.

Do kraja meča Al-Kuwait je uspio izjednačiti u 82. minuti također iz jedanaesterca.

Cvikin tim bio je oslabljen u večerašnjem derbiju, jer trojica standardnih prvotimaca nisu igrali od prve minute (dvojica povrijeđeni i jedan imao kartone).

Bila je ovo 17. utakmica u kojoj Al-Arabi predvođen našim trenerima nije doživio poraz (16 zvaničnih i jedna prijateljska), a za to vrijeme upisali su 13 pobjeda i četiri remija.