Kvalifikacije za EP
Pružili dobar otpor: Mladi Zmajevi u sudijskoj nadoknadi poraženi od Francuske
Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je na Grbavici od Francuske u meču 3. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
13.10.2023. u 20:27

Konačan rezultat susreta glasio je 2:1.

Mladi Francuzi predvođeni legendarnim Thierryjem Henryjem na klupi stigli su u Sarajevo sa etiketom velikog favorita i sa nekoliko izvrsnih talenata u svojim redovima koji igraju za velikane kao što su Chelsea, Lyon, PSG, Lille...

Izabranici Igora Jankovića su u prvih pola sata bili ravnopravan rival, te pokazali da se mogu nositi sa jakim Francuzima.

Naša selekcija u vodstvo dolazi u 28. minuti.

Mladi Zmajevi su odigrali kontru, a na kraju je Bristrić nakon drugog pokušaja matirao golmana za vodstvo.

Vodstvo mlade reprezentacije BiH nije dugo trajalo, jer je nakon četiri minute Francuska došla do izjednačenja. Barcola je uposlio Cherkija prizemnim centaršutem koji je poslao loptu iza leđa Šahinovića za 1:1.

Francuzi su u drugom dijelu imali nekoliko dobrih prilika, ali na golu naše selekcije se istakao sjajni Šahinović.

Šošić je u 88. minuti imao veliku priliku, ali je njegov udarac otišao pored gola Francuza.

Gosti do punog plijena dolaze u 92. minuti preko Kalimuenda.

Poslije tri odigrana kola naša reprezentacija je bez bodova. Francuzima je ovo drugi trijumf u drugom odigranom meču.