Rusmir Cviko, trofejni bosanskohercegovački trener, napustio je klupu FC Al-Wehda u Saudsijskoj Arabiji.
Naš trener potvrdio je to objavom na društvenim mrežama, gdje u superlativima govorio o bivšim poslodavcima.
- Došlo je vrijeme da se oprostimo od FC Al-Wehda. Izražavam najdublju zahvalnost svima koji su bili dio ovog nevjerovatnog putovanja.
Izražavam iskrenu zahvalnost i zahvalnost predsjedniku kluba, dr. Hatemu, te generalnom menadžeru, gospodinu Abdullahu, na ukazanom povjerenju, podršci i visokom profesionalizmu kojeg sam se dotakao tokom cijelog radnog perioda.
Bila mi je velika čast raditi sa ljudima od vizije, liderstva i predanosti, i iskreno mogu reći da je ovo jedno od najprofesionalnijih iskustava u mojoj karijeri.
Ponosno, imao sam čast voditi ekipu u 23 utakmice, tokom kojih smo ostvarili 10 pobjeda, četiri remija i devet poraza. Kada smo krenuli na ovo putovanje, ekipa je bila 17. mjesto i borila se za opstanak. Zahvaljujući trudu, zalaganju i timskom duhu, sezonu smo završili na desetom mjestu, što je izvanredan uspjeh. Uz malo sreće, vjerujem da smo uspjeli ući u doigravanje.
Ovo postignuće rezultat je truda svih. Igrača, stručnog štaba, uprave i svih koji su tako vrijedno radili za klub. Hvala svima na ukazanom povjerenju, podršci i timskom radu.
Zahvaljujem se i svim igračima, stručnom štabu, osoblju kluba, i svima koji su doprinijeli našem zajedničkom putu. Zajedno smo dijelili nezaboravne trenutke, savladali izazove i stvorili uspomene koje će uvijek biti u mom srcu.
Zahvaljujem se svetom gradu Mekki na srdačnom prijemu, gostoprimstvu i toplini koju osjećam od prvog dana. Bila je velika čast biti dio ove plemenite zajednice.
Al Wahda klubu želim sve najbolje i uspjeh, te da postigneš više postignuća u budućnosti. Svim srcem se nadam da će nas dani uskoro opet spojiti. Hvala ti za sve. Ovo nije zbogom, vidimo se uskoro - poručio je Cviko.