Prvak Azerbejdžana, ekipa Sabaha, će po prvi put u svojoj historiji igrati ligaški dio Lige prvaka.
Nakon što su izgubili prvi meč s 2:1 igrači Sabaha su na krcatom stadionu u Bakuu uspjeli proći dalje i to nakon velike drame izbaciti Hapoel Beer Shevu. Konačan rezultat glasio je 5:2.
Gosti su u Bakuu imali dva puta prednost. Vodili su 0:1 i 1:2 golovima Zlatanovića i Mizrahija, ali su pali u posljednjoj minuti.
Rakhomonaliyev je 15 minuta prije kraja izjednačio na 2:2, a Hapoel je držao sve u svojim rukama do četvrte minute nadoknade kad je na sjajan način zabio Mutallimov za veliko slavlje.
U produžetku je uslijedio totalni raspad Izraelaca. Prvo je Diop dobio crveni karton, a onda Sabah preko Mbine i Mickelsa zabija dva gola. Tri minute prije kraja crveni karton za goste je dobio i Peretz.
Tako je Azerbejdžan dobio i drugi klub koji je uspio igrati doći do glavnog dijela Lige prvaka. Ranije je to uspjelo Qarabagu.