Ligue 1
Sanjin Prcić strijelac u prvoj pobjedi Strasbourga
Fudbaleri Strasbourga upisali su prvu ovosezonsku pobjedu nakon što je na domaćem terenu s 3:1 savladao Brest.
29.08.2021. u 16:57

Domaćin je poveo golom Sanjina Prcića. Veznjak, kojeg već neko vrijeme nema na spiskovima bh. selektora, pogodio je u 24. minuti poslije asistencije Ajorque.

Cardona je u 26. minuti izjednačio, da bi autogol Duvernea vratio prednost Strasbourgu.

Pobjedu domaćeg sastava ovjerio je Thomasson nakon druge asistencije Ajorque na današnjoj utakmici.

Strasbourg se nakon današnje pobjede i nekompletnog četvrtog kola nalati na 12. mjestu Ligue 1. U narednom kolu Prcićev tim, koji je odigrao svih 90 minuta, gostuje kod Lyona.

Prciću je ovo bio treći ovosezonski nastup, a posljednji nastup u dresu reprezentacije imao je u prijateljskom susretu protiv Španije 2018. godine.