Premijer liga
Sarajevo na Koševu potopilo očajni Tuzla City
Fudbaleri Sarajeva upisali su ubjedljivu pobjedu na Koševu protiv Tuzla Cityja u meču 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
24.11.2023. u 19:48

Bordo tim je slavio rezultatom 6:2.

Susret je počeo na nesvakidašnji način. Igrači Tuzla Cityja su klečali na terenu prvih 90 sekundi meča.

Tuzlaci su to uradili u znak protesta zbog, kako smatraju, lošeg suđenja na njihovim mečevima u Premijer ligi.

Bordo tim u 19. minuti dolazi do vodstva. Sjajnu dugu loptu je poslao Julardžija, a Čataković sjajno matirao Fejzića.

Tri minute kasnije, Pantelić vraća Tuzlu u igru nakon loše reakcije Radovića.

U naredne tri minute, dva gola Sarajeva. Mustafić je odlično matirao Fejzića u 23. i 26. minuti utakmice.

U 36. minuti Fejzić je ponovo vadio loptu iz svoje mreže, a drugi gol na meču upisao je Čataković.

Na 5:0 povećao je Hasić u 65. minuti, a potom je pogodio i rezervista Anđušić u 83. minuti.

Konačan rezultat postavio je Garčević u 87. minuti.

Sarajevo je ovom pobjedom došlo na drugo mjesto na tabeli sa 30 bodova, tri boda manje uz utakmicu više od lidera Borca.

Za Tuzla City je bio ovo osmi poraz u sezoni čime su ostali pretposljednji na tabeli sa svega 10 bodova.