Sarajevo "okrenulo" Zvijezdu 09 i potvrdilo plasman u Evropu
Bordo tim je slavio nakon preokreta, a junak domaćih je Hamza Čataković
AUTOR: Faktor/S. Š.
10.05.2024. u 21:50
Fudbaleri Sarajeva savladali su Zvijezdu 09 sa 2:1 u prvom meču 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a ovim trijumfom izborili su plasman u Evropu za sezonu 2024/25.
Bordo tim je slavio nakon preokreta, a junak domaćih je Hamza Čataković.
Zvijezda je povela u 15. minuti kada je mrežu Ilieva zatresao Vukoja. No, treba naglasiti kako je golu prethodila ofsajd pozicija u kojoj se nešao Rahimić, napadač gostiju, ali pomoćnik nije digao zastavicu, a glavni sudija Haris Halkić pokazao je na centar.
Nakon toga redale su se prilike pred golom Zvijezde, ali do odlaska na odmor promjene rezultata nije bilo.
IMG_20240510_200819
Didier Torche
1 od 12
I u nastavku meča Bordo tim je napadao, a do preokreta je stigao za samo šest minuta. Čataković je u 57. minuti na asistenciju Hasića pogodio za 1:1, da bi u 63. na dodavanje Beganovića napadač Sarajeva pogodio za konačnih 2:1.
Domaći su i do kraja meča imali još nekoliko prilika, ali se rezultat nije mijenjao.