Kup BiH
Široki Brijeg slavio eurogolom Capana, produbljena kriza Veleža
Fudbaleri Širokog Brijega savladali su Velež sa 2:1 u prvom meču četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.
06.03.2024. u 14:51

VEZANI TEKST - FSBiH odredio termine revanš-utakmica četvrtfinala Kupa

Ovaj meč se trebao igrati prošle srijede, ali je odgođen za sedam dana, jer su Širokobriježani morali pomjeriti prvenstveni meč protiv Željezničara (zbog nevremena u Čitluku).

Ovim porazom produbljena je kriza Veleža, a Rođeni su ovog proljeća upisali dva poraza, dva remija i jednu pobjedu.

Prvi su zaprijetili gosti, ali Bender zaustavlja pokušaj Suljića. Uslijedilo je zatišje, koje je "prekinuto" sredinom prvog dijela kada domaći dolaze u vodstvo.

Suljić je izgubio loptu na centru, Pranjić uposlio Lukića, a ovaj u maniru rasnog strijelca matira golmana Duku. Gosti su imali zamjerki, smatrajući da je strijelac gola bio u ofsajdu prilikom dodavanja Pranjića.

U 27. minuti još jedna stopostotna prilika za domaće. Sijevnula je kontra, Kuprešak je uposlio Ćavara, a kapiten Širokog Brijega u situaciji jedan na jedan šutirao je pored gola.

Do poluvremena bilježimo jednu opasnu priliku pred golom kojeg je branio Bender. Peco je ubacio, a Halilović zakasnio u djeliću sekunde.

U nastavku meča Rođeni su preuzeli inicijativu, ali tek nakon 20 minuta igre stigli su do izjednačenja. Nakon gužve pred golom Bendera intervenisao je Ćavar, a sudija Marić pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Hrkać.

Ipak, slavlje gostije nije dugo trajalo, jer je Capan u 75. minuti postigao eurolog za 2:1.

Revanš se igra narednog četvrtka (14. mart) od 16 sati.