Trijumf protiv Newcastlea
Sjajno otvaranje 2024. godine: Šest golova, dva poništena pogotka, dva penala i trijumf Liverpoola
Fudbaleri Liverpoola i Newcastlea sjajnom su utakmicom otvorili 2024. godinu u Premiershipu.
01.01.2024. u 22:58

Redsi su na Anfieldu slavili sa 4:2, a osim šest pogodaka vidjeli smo još mnogo toga.

Diaz je u 18. minuti pogodio mrežu gostiju, ali je pogodak poništen zbogo ofsajda poslije konsultacije sa VAR-om.

Liverpool je u 22. minuti dobio penal i to nakon što je Botman u svom kaznenom prostoru srušio Diaza.

I ovu situaciju je provjerio VAR i na kraju je odlučeno da je prekršaj postojao, a odgovornost je preuzeo Salah. Međutim, Dubravka je sjajno reagovao i odbranio je udarac Salaha.

Sa druge strane, Burn je u 36. minuti pogodio mrežu Liverpoola, ali je pogodak također poništen zbog ofsajda.

Liverpool na otvaranju drugog poluvremena dolazi do vodstva a strijelac je bio Salah (49. minut).

Gosti su preko Isaka izjednačili pet minut kasnije. Jones u 74. minuti donosi novo vodstvo Redsima, a na 3:1 povećao je Gakpo u 78. minuti.

Newcastle samo tri minute kasnije preko Botmana smanjuje zaostatak, a konačnih 4:2 postavio je Salah iz penala u 86. minuti.