Nije bila šala
Skandal u Španiji: Utakmica prekinuta jer su navijači vrijeđali napadača
Prema riječima potpredsjednika Albacetea Zozulia je u u svlačionicu stigao "u šoku i uplakan"
15.12.2019. u 23:03

Utakmica 20. kola Druge lige Španije između Rayo Vallecano i Albacete na stadionu Estadio de Vallecas je prekinuta jer su domaći navijači vrijeđali gostujućeg napadača Romana Zozulyu.

Domaći fanovi Ukrajincu su skandirali da je "j..... nacista", zbog čega je odlučeno da meč bude prekinut, piše Marca.

Prema riječima potpredsjednika Albacetea Zozulia je u u svlačionicu stigao "u šoku i uplakan", a vodstvo Lige odlučilo je da utakmica bude prekinuta.

Nakon prvih 45 minuta rezultat je bio 0:0, a domaći su u nastavku meča trebali imati igrača više, jer je u četvrtoj minuti sudijske nadoknade isključen veznjak gostiju Silvestre.

Kada su vidjeli da utakmica neće biti nastavljena, navijači Raya su zapjevali "Sve je šala", ali je tada već bilo kasno.

Roman Zozulya tokom sukoba u Ukrajini javno podržavao ukrajinsku vojsku u borbi protiv ruske, u sukobima na istoku zemlje. Donirao je i novac fondacijama koje se brinu o porodicama stradalih u ratu.

On je više puta demantovao da podržava neo-nacistički pokret, govorio je da je samo ukrajinski patriota...