Osam od osam
Sloboda na Tušnju spakovala Mladosti šest komada
Osmu pobjedu u osmom kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine upisali su fudbaleri tuzlanske Slobode.
01.10.2023. u 20:48

Tim Zlatana Nalića večeras je na Tušnju spakovao šest komada ekipi Mladosti iz Doboja kod Kaknja (6:2).

Drugi ovosezonski dvoboj ovih timova (igrali u Kupu FBiH) pogotkom je otvorio Kapetanović u 18. minuti. Na 2:0 povisio je Kurevija autogolom u 29. minuti, a isti igrač je samo dvije minute poslije zatresao i mrežu Slobode za 2:1.

U 37. minuti Husejinović je iz penala postigao treći gol za Slobodu.

Tuzlaci su u nastavku mrežu gostiju pogađali još tri puta. Merdović je u 68. minuti povisio prednost na 4:1, Kalesić u 72. na 5:1, a još jedan autogol na utakmici viđen je u 83. minuti. Ovoga puta vlastitu mrežu pogodio je Bečak.

Konačnih 6:2 postavio je Piljug u 89. minuti.

U drugom današnjem duelu TOŠK je u Tešnju razbio Gornji Rahić rezultatom 4:0.

Sloboda sa 24 boda predvodi prvoligašku tabelu, a na drugoj poziciji je Stupčanica sa osam bodova manje.