Sloboda poslije 16 odigranih utakmica u Premijer ligi Bosne i Hercegovine ove jeseni ima samo dva osvojena boda i prvi je kandidat za ispadanje u niži rang.
Tuzlaci će u nedjelju na Tušnju ugostiti favorizirani Borac. Ako je suditi po dosadašnjim partijama, svaki rezultat izuzev pobjede Banjalučana u Tuzli bio bi ravan senzaciji.
Trener Slobode Zlatan Nalić otkrio je da će mu protiv Borca nedostajati dvocifren broj igrača.
- Utakmica s Borcem se već dva puta spremala. Prije par sedmica nije odigrana, a sada smo se ponovo spremali u drugačijim okolnostima. Nažalost, imamo veliki broj nedostupnih igrača – njih 14 ili 15 – zbog povreda, suspenzija i drugih razloga.
- I pored toga, imamo ogromnu želju da pružimo disciplinovanu borbu i ostvarimo rezultat koji će biti prihvatljiv našim navijačima. Pokušat ćemo sutra, protiv ovako kvalitetne ekipe kao što je Borac, da se oprostimo od naših navijača u ovom teškom jesenjem dijelu na najbolji mogući način - rekao je Nalić.
Pozitivnom rezultatu nada se i golman Eldin Lolić.
- Sutra nas očekuje jako teška utakmica protiv izuzetno kvalitetne ekipe Borca, koja svojim igrama u Evropi to i potvrđuje. Ipak, vjerujem da je sve do nas. Ako svi zajedno budemo na visini zadatka, možemo pokazati našoj publici da je loš period iza nas. Nadam se da ćemo pružiti dobru igru i u pozitivnom duhu se oprostiti od naših navijača pred pauzu - poručio je Lolić.
Meč na Tušnju igra se od 17.30 sati, a pravdu će dijeliti Luka Bilbija.