Sloga sa dva igrača više gurnula Zvijezdu 09 prema "cvajti"
AUTOR: Faktor
27.04.2024. u 15:23
Sloga je pobjedom protiv Zvijezde 09 prekinula otvorila 29. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine i prekinula seriju od pet vezanih poraza bez postignutog pogotka.
Tim Vlade Jagodića u Modriči je trijumfovao rezultatom 2:0.
Golove su domaći postigli u drugom poluvremenu. Prvo je za 1:0 pogodio Predragović u 67. minuti, a u 89. minuti Mrkaić je potvrdio pobjedu Sloge.
Vrijedi istaknuti da su gosti meč okončali sa dva igrača manje.
Prvo je u 57. minuti zbog prigovora "pocrvenio" Maksimović, a u 77. minuti je Vukoja dobio drugu javnu opomenu.
Sloga sada ima 41 bod i nalazi se na šestoj poziciji na tabeli, sa bodom manje od Sarajeva koji se nalazi na četvrtom mjestu koje vodi u Evropu. Sarajevo ima meč manje.
Zvijezda 09 je sa 20 osvojenih bodova ostala prikovana za dno, a četiri kola prije kraja prvenstva zakoračili su prema povratku u "cvajtu".