Selektor bh. rukometaša
Smajlagić "ovjerio" plasman na Evropsko prvenstvo pa najavio meč sa Crnom Gorom
Irfan Smajlagić, selektor rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, prokomentarisao je trijumf njegovih izabranika protiv Slovenije u meču 5. kola kvalifikacija za odlazak na EP.
27.04.2023. u 21:58

Konačan rezultat utakmice koja je donijela dva boda reprezentaciji naše zemlje i doveo je na korak do plasmana na prvenstvo Evrope bio je 27:26.

Iako se još sa sigurnošću ne zna da li su Zmajevi izborili plasman na EP, selektor Smajlagić tvrdi da je to već gotova stvar.

- Rezultat gradimo na osnovu naših igara i svog rada, moramo napredovati iz dana u dan.

Igra se 60 minuta i dovoljno je da uđete u jednu crnu rupu od 3-4 minuta. Ne možemo očekivati na Evropskom prvenstvu da dobijemo protivnika slabijeg od sebe - kazao je selektor Smajlagić.

Zmajevi u nedjelju igraju posljednji meč kvalifikacija protiv Crne Gore.

- Bit će puno lakše. S ovom pobjedom smo se plasirali na Evropsko prvenstvo i mentalni sklop bit će odstranjen. Fizički. će biti zahtjevno, putovanje i utakmica - dodao je Smajlagić.

Podsjetimo, Zmajevi neće izboriti Evropsko prvenstvu u slučaju da se dese tri senzacija uz eventualni poraz naše selekcije od Crne Gore.