Braga pokazuje snagu
Srbijanski predstavnik u Ligi prvaka doživio potpunu katastrofu za 20 minuta
Viceprvak Srbije iz prošle sezone, TSC Bačka Topola, nije bio miljenik kuglica tokom žrijeba trećeg kola kvalifikacija za Ligu prvaka, s obzirom na to da im je za rivala dodijeljena portugalska Braga.
15.08.2023. u 20:42

Braga je u dvomač ušla kao potpuni favorit, a predstavnik Portugala je u prvoj utakmici slavio sa 3:0 i sa velikom prednošću stigao na revanš u Srbiju.

Portugalci su u revanšu na TSC Areni u Bačkoj Topoli ubacili u brzinu više i od devete do 20. minute postigli čak četiri pogotka.

Mrežu domaćih načeo je Pizzi u devetoj minuti, Bruma je golovima u 12. i 16. minuti povisio na 3:0, a Al Musrati je u 20. minuti spakovao i četvrti pogodak u mrežu tima iz Srbije.

TSC je uspio smanjiti zaostatak preko Rakonjca u 40. minuti, što je i konačan ishod prvog poluvremena.

Bolji iz ovog duela u play-offu igrat će protiv Panathinaikosa ili Marseillea.

Srbija zahvaljujući odličnom nacionalnom koeficijentu ove sezone ima zagarantovano mjesto u grupnoj fazi Lige prvaka, gdje će sudjelovati Crvena zvezda.