open-navfaktor-logo
Prijava
search iconJavi Faktoru
search
Stradao mišić
Stigle prve informacije o povredi Sameda Baždara, u ponedjeljak ključni pregled
AUTOR: Faktor
01.12.2024. u 22:52
get url
text
Baždar nedavno debitovao za BiH
Baždar nedavno debitovao za BiH
FOTO: FSBiH
Samed Baždar, novopečeni fudbalski A reprezentativac Bosne i Hercegovine, povrijedio se sinoć protiv Albacetea, a španski mediji odmah su objavili da Zmaja nećemo gledati na terenu do 2025. godine.
Baždar je obavio i prve pretrage, ultrazvuk je pokazao ranu u mišiću od pet centimetara što znači i minimalno automatsko mirovanje od četiri sedmice. Ipak, kako javljaju španski mediji, treba sačekati magnetnu rezonancu koju će raditi sutra i koja će otkriti da li postoji oštećenje tetive.
U slučaju da bude oštećena i tetiva, produžit će se i vrijeme bolovanja i to na period između šest i osam sedmica.
- Dakle, Baždar će sigurno propustiti utakmicu Kupa protiv Granade i Lige protiv Deportiva, Eibara, Ovieda i Racing de Ferrola. Nakon toga slijedi novogodišnja pauza, a Zaragoza će utakmicu osmine finala Kupa kralja prvog vikedna u januaru (LaLiga2 se nastavlja 11. januara protiv Elchea).
U najboljem slučaju, tu bi bila granica za njegov povratak, naravno nauštrb onoga što magnetna rezonanca kaže sutra i da ne ukazuje na ozbiljniju povredu - pišu španski mediji.
Baždar je jedan od ključnih igrača Zaragoze sa četiri gola i tri asistencije.
- Njegova povreda dolazi nam u najgore vrijeme - rekao je Victor Fernandez, trener Zaragoze, nakon utakmice protiv Albacetea.
comment
prikaži komentare (0)
POVEZANO
2024 faktor. Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje bez dozvole izdavača.