Memorijal
Stupčanica pobjedom protiv Želje osvojila turnir "Asim Ferhatović Hase"
Stupčanica iz Olova pobjednik je 31. po redu memorijalnog malonogometnog turnira "Asim Ferhatović Hase" koji se prethodna dva dana igrao u Skenderiji.
24.12.2023. u 17:46

Stupčanica je u finalnom meču nadigrala Željezničar rezultatom 4:2.

Ekipa iz Olova povela je pogotkom Sokolara u 15. minuti, a četiri minute kasnije stvari na početak vratio je Pašić. Rezultatom 1:1 okončano je prvo poluvrijeme, a šest minuta igre u nastavku trebalo je Stupčanici da vrati prednost. Pogodio je Starogorac. U 35. minuti Sokolar je svojim drugim golom na meču povećao prednost Stupčanice na 3:1, a u 38. minuti Kahriman je pogodio za 4:1. Jamaković je autogolom u 40. minuti postavio konačan ishod.

Stupčanica je do naslova stigla s maksimalnim učinkom, odnosno četiri pobjede.

Prije finalne utakmice revijalni meč odigrali su selekcija Grada Sarajevo i Humane zvijezde.

U utakmici za treće mjesto Unis je rezultatom 6:4 pobijedio Mošćanicu.

Na dvodnevnom turniru sudjelovalo je osam ekipa, podijeljenih u dvije grupe.

U A-grupi su igrali FK Sarajevo, FK Stupčanica, FK Famos i FK Moščanica, dok su u B-grupi bili smješteni FK Željezničar, FK Radnik, FK Unis i organizator FK Vratnik.