Kup BiH
TOK UTAKMICA / Jedinstvo - Zrinjski 0:1, Posušje - Sloga 3:2, Borac - Sarajevo 0:0
Danas su odigrane tri četvrtfinalna meča Kupa Bosne i Hercegovine u fudbalu.
28.02.2024. u 12:45

Od 13 sati u Bihaću igrali su Jedinstvo i Zrinjski, a Plemići su slavili sa 1:0.

U terminu od 16 sati Posušje je dočekalo Slogu i slavilo sa 3:2, dok su od 18.30 sati će u Banjoj Luci snage odmjerili Borac i Sarajevo (0:0).

Danas od 13 sati bio je planiran i duel Širokog Brijega i Veleža. Međutim, on neće biti odigran jer su Širokobriježani prije dva dana imali utakmicu sa Željezničarom, te će se oni sastati 6. marta.

Revanši su zakazani za 13. mart.

Tekstualni prijenos današnjih mečeva pratite na portalu Faktor.

_________________

20:25 sati: Kraj u Banjoj Luci - 0:0.

94. minut: Prilika za Borac, pokušao je Vranješ, ali brani Iliev.

90. minut: Igrat će se šest minuta nadoknade.

89. minut: Vranješ glavom šutira preko gola.

81. minut: Žute kartone dobili su: Hasić, Lukić, Oliveira, Kvržić, Đuričković i Herera, po tri na obje strane.

79. minut: Peljto razgovara sa pomoćnicima, kakvu odluku će donijeti?

78. minut: Čarke na terenu! Đuričković je najagresivniji kod Sarajeva. Na teren su ušli i rezervni igrači Sarajeva.

71. minut: Matanović šutira mlako, Milošević brani.

66. minut: Vuković je probio lijevu stranu, gađao bliži ugao, ali je Iliev odbranio njegov pokušaj.

65. minut: Navijači Borca skandiraju "Kosovo - Srbija"... Uobičajeno, rekli bismo. Ali zbog toga ih FSBiH ne kažnjava.

56. minut: Penaranda je pokušao atraktivno, ali lopta ide pored gola.

47. minut: Sarajevo krenulo ofanzivnije na otvaranju drugog poluvremena.

45. minut: Kraj prvog poluvremena - 0:0. Solidna fudbalska predstava, nedostaju samo golovi.

41. minut: Sada domaći traži penal, nakon što je lopta u ruku pogodila Julardžiju. Ali Peljto se ponovo nije oglasio.

34. minut: Đuričković pokušava iz daljine, brani Milošević.

32. minut: Gosti traže penal, nakon što je Oliveira pogodio jednog igrača Borca u ruku, ali sudija Peljto pokazuje na korner.

27. minut: Najbolja prilika za Sarajevo. Kyeremeh je pobjegao odbrani Borca, ali je Milošević zakačio loptu, koja je pogodila prečku.

25. minut: Dobra prilika i za Sarajevo. Oliveira je pobjegao čuvarima, ali je otišao previše ulijevo, te je šutirao pored gola.

22. minut: Kvržić prijeti nakon kornera, ali šutira preko gola.

20. minut: Velika prilika za Borac. Grahovac je oduzeo loptu i snažno šutirao sa desetak metara, ali je Iliev odbranio njegov pokušaj i spasio Bordo tim.

18. minut: Pokušao je Blagaić iz slobodnjaka, ali Iliev loptu izbija u korner.

13. minut: Grahovac nakon prekida šutira preko gola.

11. minut: Opasno je pred golom Borca. Penaranda je pokušao uposliti Oliveiru, ali je Herera u posljednjem momentu loptu izbio u korner.

3. minut: Odgovorio je Borac. Makarić je pokušao sa dvadesetak metara, Iliev brani.

2. minut: Sarajevo prvo prijeti. Anđušić je šutirao pored gola.

1. minut: Počeo je meč u Banjoj Luci.

18:26 sati: Treneri su izmiješali karte u odnosu na prethodne mečeve.

Borac: Milošević, Jokić, Ćelić, Jurilj, Makarić, Grahovac, Herera, Kvržić, Blagaić, Kulašin, Terzić.

Sarajevo: Iliev, Matanović, Mehmedović, Renan, Penaranda, Kyeremeh, Julardžija, Radović, Soldo, Anđušić, Đuričković.

17:50 sati: Kraj na Mokrom docu, od 18.30 sati pratimo meč Borac - Sarajevo.

94. minut: GOOOOOLLLLLLLL! Babić pogađa za 3:2.

90. minut: Izblokiran je udarac Babića, korner za domaće.

81. minut: Domaći traže penal, nakon starta Redžića nad Kamenarom, ali sudija Ljajić samo je odmahnuo rukom.

70. minut: GOOOOOOLLLLLLLL! Vidić pogađa za 2:2.

65. minut: GOOOOOOLLLLLLLL! Preokret Posušja. Petrović je pogodio na asistenciju Kamenara.

61. minut: GOOOOOOLLLLLLLL! Kamenar pogađa za 1:1.

45. minut: Poluvrijeme u Posušju, gosti vode golom Božičkovića.

37. minut: Dobar napad Posušja, ali Batar izbacuje ispred Bobana u korner.

17. minut: GOOOOOLLLLLLLL! Sloga vodi u Posušju, strijelac je Božičković.

14. minut: Prilika za Slogu, šutirao je Vidić, ali lopta ide preko gola.

1. minut: Počeo je meč na Mokrom docu između Posušja i Sloge.

Kraj susreta. Zrinjski je savladao Jedinstvo rezultatom 1:0. Od 16 sati pratimo duel između Posušja i Sloge.

75. minut: Nešto mirniji period igre.

58. minut: Karačić brani penal Imamagiću, ostaje 1:0 za Zrinjski.

57. minut: Penal za Jedinstvo.

46. minut: Nastavljen je duel.

Poluvrijeme.

45. minut: Sjajan pokušaj Mulahusejnovića, ali je prečka saveznik domaćeg tima.

43. minut: GOOOOOOLLLLLL. Hrvanović dovodi Zrinjski u vodstvo.

41. minut: Domaći tim je zaprijetio nakon kornera, lopta se od Kojića odbija pored gola Plemića.

38. minut: Igra se na sredini terena, dosta skromna partija oba tima.

23. minut: Teren je dosta težak za igru.

18. minut: Miruju mreže u Bihaću.

5. minut: Mulahusejnović šutira visoko preko gola, prva prilika na meču.

1. minut: Počeo je duel u Bihaću.

12:55 sati: Pravdu Pod Borićima će dijeliti Antonio Tomić iz Kreševa.

12:53 sati: Poznati su sastavi:

Jedinstvo: Bilić, Alibegović, Stojnić, Imamagić, Jusić, Kojić, Zarić, Smailović, Guskić, Mizić, Hadrović.

Zrinjski: : Karačić, Brekalo,  Ćorluka, Jukić, Zlomislić,  Mulahusejnović, Hrvanović, Bradarić, Lukanić, Šunjić, Magdić.

12:50 sati: Jedinstvo je nešto ranije izbacilo u Kupu GOŠK iz Gabele, a sada priželjkuju da pruže dobar otpor protiv favorita.

12:45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos današnjih mečeva četvrtfinala Kupa BiH.