PLBiH, 24. kolo
TOK UTAKMICA / Leotar - Željezničar 1:0, Igman - Posušje 3:0, Zrinjski - Široki Brijeg 3:1
Hercegovačkim derbijem između Zrinjskog i Širokog Brijega otvoren je subotnji program 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu.
01.04.2023. u 13:45

Meč se igrao na čitlučkim Barama, a Plemići su slavili sa 3:1.

Od 15 sati igrana su dva meča. Željezničar je poražen od Leotara u Trebinju, a Igman je slavio protiv Posušja.

Tekstualni prijenos utakmica 24. kola mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_____________________

90. minut: Kraj u Trebinju, očajni Željezničar izgubio od Leotara. Igman je sa 3:0 slavio protiv Posušja.

90. minut: GOOOOOOLLLLLLLLL! Hrelja pogađa za 3:0 i sigurnu pobjedu protiv Posušja.

89. minut: Nevjerovatno je šta rade fudbaleri Želje. Mekić je imao čistu situaciju i poslao je loptu u aut.

75. minut: GOOOOOOOOLLLLLLL! Igman je udvostručio prednost, Jakupović je pogodio na asistenciju Ramića.

74. minut: Igman sada pogađa prečku.

68. minut: Konačno prijeti i Željo. Amoah je ubacio sa desne strane, a napadač Hodžić iz prve šutira pored gola.

59. minut: Opet prijeti Leotar, no Cocalić blokira Handžića.

58. minut: Stojković sada prijeti iz slobodnog udarca, no Bender brani.

54. minut: Moglo je Posušje do izjednačenja, ali je Duraković spasio Igman.

90. minut: Završen je hercegovački derbi, Zrinjski je sa 3:1 savladao Široki Brijeg.

46. minut: Stopostotna prilika za Želju. Štilić je uposlio Drlju, čiji udarac sa šest metara sjajno brani Puletić. Završeno je prvo poluvrijeme u Trebinju. Blijeda predstava Plavih.

83. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Bilbija pogađa za 3:1. Kapiten Zrinjskog pogodio je na asistenciju Ćorluke. Čini se da je riješeno pitanje pobjednika u Čitluku.

40. minut: Još jedna loša reakcija odbrana Želje, ali Amoah otklanja opasnost ispred Handžića.

33. minut: GOOOOOLLLLLLLL! Igman vodi. Strijelac je Ramić na asistenciju Drljevića.

32. minut: GOOOOOLLLLLLLL! Leotar vodi. Nakon auta spavali su stoperi Želje i golman Bender, a to je iskoristio Stojković i pogodio za 1:0.

29. minut: Prusina ne bira sredstva da zaustavi igrače Želje, ovo je već treći težak prekršaj, a tek sada mu je sudija Jelić pokazao žuti karton.

66. minut: Pejić je sada mogao izjednačiti rezultat u Čitluku, ali iz neposredne blizine nije uspio matirati Marića.

22. minut: Nevjerovatno šta je sada promašio Haris Handžić! Ubacio je Milović, napadač Leotara bio je sam pred golom Želje, ali je šutirao pored gola.

61. minut: GOOOOOOLLLLLL! Široki je smanjio, a strijelac je bio Kpan. Asistirao je Oliveira.

11. minut: Handžić je pokušao iz slobodnjaka, ali pogađa Željin živi zid.

51. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Bilbija pogađa sa bijele tačke, 2:0 vodi Zrinjski.

5. minut: Velika prilika za Posušje. Brković je glavom sa pet metara šutirao, ali brani golman Igmana.

3. minut: Prijeti Leotar preko Stojkovića, ali odbrana Želje otklanja opasnost.

1. minut: Počele su utakmice u Trebinju i Konjicu.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Čitluku.

44. minut: Sada su zaprijetili i gosti, no Kpan je bio neprecizan.

43. minut: Bilbija je pokušao iznenaditi Josipovića, ali golman Širokog Brijega odbranio je njegov udarac.

30. minut: Ilinković je sada izmamio aplauze sa tribina. Prošetao se kroz odbranu gostiju, gađao suprotni ugao, ali nije bio precizan.

26. minut: Opet prijeti Zrinjski. Ćuže je šutirao glavom, ali lopta ide pored gola.

20. minut: Josipović brani pokušaj Bilbije.

7. minut: GOOOOOLLLLLL! Zrinjski vodi! Ivančić je iz slobodnjaka pogodio Stanića, koji pogađa za 1:0. Golman Josipović "zaplivao" je u prazno. No, da li je gol regularan? Na usporenom snimku Arena Sporta čini se kako je igrač Zrinjskog igrao rukom.

3. minut: Prva prilika za Zrinjski. Bilbija je šutirao glavom, a golman Širokog Brijega krajnjim naporom spašava svoj tim.

1. minut: Počeo je meč u Čitluku.

14:00 sati: Na tribinama je i selektor BiH Faruk Hadžibegić.

13:52 sati: Široki Brijeg je loše otvorio proljetni dio sezone i ugrozio je borbu za Evropu, dok Zrinjski briljira i ima stopostotan učinak u Premijer ligi i Kupu BiH.

13:45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobro došli na tekstualni prijenos utakmica 24. kola Premijer lige BiH.