TOK UTAKMICA / Posušje - Borac 1:0, Rudar - Sarajevo 0:2, Radnik - Velež 1:1
Posušje je upisalo prvu pobjedu ove sezone nakon što je savladalo Borac s 1:0. Sarajevo je u gostima kod Rudara u Prijedoru trijumfovalo s 2:0, dok su bodove u posljednjem susretu 4. kola PLBiH podijelili Radnik i Velež (1:1). Tekstualne prijenose ovih susreta mogli ste pratiti na portalu Faktor.
08.08.2021. u 16:06

Kraj utakmice! Radnik - Velež 1:1.

90.+2: Jovan Motika šutirao je pored gola iz slobodnog udarca.

90. minut: Igrat će se pet minuta sudijske nadoknade.

89. minut: Crveni karton za Slavišu Bogdanovića! Golman Veleža igrao je rukom van kaznenog prostora, a sudija Luka Bilbija mu opravdano pokazao put u svlačionicu. Rukavice je zadužio Samir Radovac je Velež nema više pravo na izmjenu. Feđa Dudić je obavio svih pet izmjena.

81. minut: GOOOOL! Zajmović je pogodio za 1:1.

80. minut: Žuti kartoni za Anđušića i Poparu poslije međusobnog koškanja.

78. minut: Sve je manje vremena za Mostarce...

74. minut: Esmir Hasukić mijenja Bojana Markovića, strijelca jedinog gola na utakmici.

72. minut: Šesti korner za Velež na večerašnjoj utakmici, četvrti u drugom dijelu, nije ponudio ništa za goste, osim novog ubacivanja iz ugla.

67. minut: Sve je uredu s kapitenom Radnika, vratio se u igru.

66. minut: Đurić se poslije duela sa Dejanovićem zabio u stativu pred golom Veleža, trenutno mu se ukazuje medicinska pomoć.

65. minut: Radovac je bespotrebno zakomplikovao dobru situaciju u kojoj je bio na drugoj stativi.

64. minut: Šubert je osujetio dobar napad Veleža, korner je za goste... Još jedan ubačaj iz kornera za Rođene.

62. minut: Dudić je napravio i posljednju, petu, izmjenu. Vehabović je zamijenio Hasanovića.

59. minut: Pritisak Veleža na startu drugog poluvremena.

55. minut: Aljkanović brani šut Brandaa. Golman Radnika je loptu skrenuo u korner poslije šuta Brazilca.

47. minut: Prvi žuti karton dobio je Mehmed Ćosić, samo minut nakon što je ušao u igru.

46. minut: Već na startu drugog poluvremena Dudić je napravio četiri izmjene. Radovac, Zajmović, Anđušić i Ćosić u igri su umjesto Ferreyre, Zubanovića, Cvijanovića i Pršeša.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

Glavni arbitar Luka Bilbija označio je kraj prvih 45 minuta. Radnik vodi protiv Veleža s 1:0.

45. minut: Igrat će se minu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

42. minut: Velež je mogao odmah do izjednačenja... Aljkanović je zaustavio šut Brandaa.

41. minut: GOOOOOL! Radnik vodi golom Markovića. Lopta se od lijeve stative poslije udarca Markovića odbila u malo mrežicu na suprotnoj strani gola...

39. minut: Četvrti korner za domaći sastav nije donio ništa posebno za Radnik.

38. minut: Bliži se finiš prvog dijela, nešto mirniji ritam susreta, bez većih uzbuđenja.

29. minut: Velika šansa za domaće. Tahrić je ponovo bio u prilici, ali je sa svega par metara šutirao direktno u Bogdanovića.

27. minut: Tahrić je sada šutirao preko gola Mostaraca.

26. minut: Dejanović je pogriješio, Pantelić je dobro šutirao, ali odbrana gostiju je loptu skrenula u korner.

20. minut: Šubert je izblokirao pokušaj Cvijanović, Aljkanović je imao lagan posao.

16. minut: Dino Hasanović šutira visoko preko gola iz dobre pozicije.

13. minut: Drugi korner za Radnik, 2:2 je u kornerima.

7. minut: Nešto mirniji dio utakmice poslije uvodnog pritiska Rođenih.

2. minut: Izblokiran je šut Brandaa, novi ubačaj iz kornera za Velež.

1. minut: Prvi korner za goste...

1. minut: Počeo je susret u Bijeljini. Prvi s centra su krenuli gostujući fudbaleri.

Završena je i utakmica u Posušju, domaćin je savladao Borca s 1:0.

Kraj susreta u Prijedoru, Sarajevo je savladao Rudar s 2:0.

90. minut: Sedam minuta sudijske nadoknade u Posušju.

88. minut: Šćekić je zaustavio šut Cmiljanića.

88. minut: Luka Begić je mogao riješiti pitanje pobjednika, šutirao je preko gola.

87. minut: Amoah je poslije dobro solo-prodora šutirao visoko preko gola.

85. minut: Cmiljanić je pokušao, Šćekić brani.

84. minut: Galić brani šut Moraitisa.

85. minut: Bez većih uzbuđenja u finišu utakmice u Prijedoru.

80. minut: Izmjena u sastavu Posušja. Golman Baćak je zbog povrede morao napustiti igru, zamijenio ga je Galić.

73. minut: Salčin je zamijenio Bodula u gostujućem sastavu.

70. minut: Knežević šutira pored gola Sarajeva.

65. minut: Hebibovića i Kobiljara u sastavu Sarajeva zamijenili Imamović i Cmiljanić.

65. minut: Grbić je pokazao Milojeviću, sasvim opravdano. Snage na terenu sada su izjednačene. Velika greška Melega i povratna lopta u noge Bešliću rezultirala je isključenjem Milojevića.

18:17 - Jagodić i Dudić odredili su početne sastave za meč Radnik - Velež.

Radnik: Aljkanović, Nikić, Batar, Popara, Vasić, Ristanović, Gogić, Tahrić, Marković, Pantelić, Šubert.

Velež: Bogdanović, Zubanović, Radović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Cvijanović, Brandao, Ferreyra, Hasanović, Dejanović.

58. minut: Nastavlja Grbić kartonirati ekipu Posušja, sada Dominik Begić dobio žuti karton.

53. minut: Veliku šansu za Sarajevo je propustio Kobiljar! Hebibović ga je lijepo lijepo uposlio, a on u situaiciji "1 na 1" sa golmanom šutira pored gola.

52. minut: Samo je Grbić vidio korner za Borac, žalali su se domaći i na ovu odluku glavnog sudije.

48. minut: Bagarić je ponovo oprobao svoj udarac.

48. minut: Begić šutira iz velike udaljenost, nije to bilo daleko od gola gostiju.

45. minut: Počelo je i drugo poluvrijeme u Prijedoru.

47. minut: Zanimljivo da glavni sudija meča Posušje - Borac, gostujućim igračima nije pokazao niti jednu javnu opomenu. Fudbaleri Posušja dobili su tri žuta i jedan crveni karton (dva žuta za Lauša).

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme susreta Posušje - Borac.

Završeno je prvo poluvrijeme u Prijedoru, tim sa Koševa vodi 0:2.

45. minut: Dvije minute sudijske nadoknade u Prijedoru.

Kraj prvog poluvremena na stadionu Mokri Dolac. Posušje vodi s 1:0 protiv Borca.

45. +2: Zoran Grbić je Laušu pokazao drugi žuti karton, Posušje u finišu prvog dijela ostaje s deset igrača na terenu.

44. minut: GOOOOOL! Posušje vodi, Dominik Begić je zatresao mrežu prvaka!

39. minut: GOOOOOL! Sarajevo vodi 0:2, Mandić je zatresao sopstvenu mrežu nakon centaršuta Bodula.

37. minut: Sada je korner za Sarajevo... Bodul je ubacio, odbrana Rudara dobro reagovala.

36. minut: Loptu će u igru vratiti Belmin Dizdarević.

35. minut: Amoah je izborio korner za Rudar.

34. minut: Bagarić je pao u šesnaestercu domaćina, glavni sudija Antoni Bandić se nije oglasio.

34. minut: I susret u Posušju je nakratko prekinut kako bi se fudbaler osvježili.

30. minut: Pauza za vodu na Gradskom stadionu u Prijedoru.

39. minut: Dejan Bodul je zaustavljen prekršajem nakon prave male bravure.

27. minut: Velika šansa za Sarajevo. Bodul je proigrao Kobiljara, ovaj sjajno na petercu uposlio Bagarića koji ne uspijeva pogoditi za 0:2.

26. minut: Dizdarević je ukrotio šut Pekije glavom nakon kornera. Bio je ovo drugi udarac Rudara u okvir gola.

23. minut: GOOOOOL! Sarajevo vodi 1:0 golom Bagarića. Darko Bodul je glavom lijepo prebacio loptu za napadača Sarajeva nakon ispucavanja Dizdarevića.

24. minut: Bez većih uzbuđenja na stadionu Mokri Dolac u Posušju.

19. minut: Dizdarević brani udarac Santosa, najbolja prilika za domaće u dosadašnjem susretu. Korner je za Rudar. Prethodno je Bodul neoprezno izgubio loptu na sredini terena.

14. minut: Prekršaj za Rudar. Niko nije reagovao na solidan ubačaj Zekanovića.

11. minut: Bagarić je bio u dobroj kontri, ali je njegov centaršut izblokiran, a lopta je završila u rukama Šćekića.

13. minut: Lauš je zaradio novi žuti karton za ekipu Posušja.

9. minut: Jakupović je dobro šutirao glavom nakon kornera, ali nedovoljno precizno. Bila je ovo prva ozbiljna šansa za ekipu Rudara.

7. minut: Šćekić je sigurno pokupio centašut Bodula s lijeve strane.

4. minut: Bodul je pokušao iz velike udaljenosti, no udarac fudbalera Sarajeva u korner je skrenuo Šćekić na golu Rudara.

5. minut: Prvi žuti karton na meču Posušje - Borac dobio je Davor Landeka.

1. minut: Počeo je i susret u Prijedoru.

3. minut: Vranjić je oprobao svoj udarac, ali njegov šut sa 20-ak metara odlazi preko gola.

1. minut: Počeo je susret u Posušju. Prvi s centra su krenuli gosti.

16:51 - Dosta teški su uvjeti za igru na stadionu Mokri Dolac, u Posušju je trenutno 37 stepeni Celzijusa.

16:32 - Fudbaleri Posušja su u prva tri ovosezonska nastupa upisali isto toliko poraza i nalaze se na samom dnu tabele, no prikazana igra u duelima sa Veležom, Sarajevo i Željezničarom može biti ohrabrenje za izabranike Denisa Ćorića pred današnji duel s aktuečnim prvakom.

16:07 - Denis Ćorić i Zoran Milinković, izabrali su i startere za utakmicu Posušje - Borac.

Posušje: Baćak, J. Barišić, Vranjić, Bešlić, Landeka, D. Begić, Krišto, Stipić, Lučić, Lauš, Vukoja.

Borca: Ćetković, Jovanović, Subić, Milojević, N. Dujaković, Ćorić, Begić, Lukić, Vranješ, Meleg, Zakarić.

16:05 - Trener Rudara i Sarajeva odredili su početne sastave.

Rudar Prijedor: Šćekić, Pekija, Pavlović, Santos, Burazor, Mandić, Dojčinović, Amoah, Zekanović, Jakupović, Redžić.

Sarajevo: Dizdarević, Pidro, Šabanović, Hebobović, Đokanović, Bodul, Ramić, Bagarić, Palić, Kurdić, Kobiljar