TOK UTAKMICA / Rudar - Posušje 3:0, Široki Brijeg - Željezničar 0:0
Posljednja dva meča osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrana su danas. Rudar je u Prijedoru s 3:0 savladao Posušje, dok je susret na Pecari između Širokog Brijega i Željezničara završen 0:0. Tekstualne prijenose obje utakmice mogli ste pratiti na portalu Faktor.
12.09.2021. u 15:39

Jure Ivanković i Tomislav Ivković, treneri Širokog Brijega i Željezničara, odabrali su fudbalere koji će istrčati na travnjak stadiona Pecara u posljednjem duelu osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Obšivač, Llanos, Mujan, Paponja, Brekalo,Vukoja, Lukić, Begić, Jurić, Musa.

ŽELJEZNIČAR: Bender, Blažević, Malić, Kosorić, Vrhovac, Crnčević, Mekić, Bojo, Subašić, Mujezinović, Juričić.

___________________

Kraj utakmice na Pecari. Posljednji meč osmog kola PLBiH završen je bez golova.

90. +4: Blagaić je ubacio, ali nikoga nije bilo na drugoj stativi.

90. minut: Igrat će se četiri minute sudijske nadoknade.

89. minut: Blagaić blago šutira, Bender siguran.

86. minut: Udarac Mašića glavom otišao je preko gola.

85. minut: Crnčević napušta igru, na terenu je Beća. Korner je za Široki Brijeg.

82. minut: Posljednja izmjena u sastavu domaćeg sastava, Ćavar je zamijenio Mujana.

80. minut: Bože Vukoja je dobio žuti karton zbog povlačenj Zdunića.

75. minut: Dva vezana kornera Širokog Brijega, a lopta nakon drugog završava u rukama Josipa Bendera.

71. minut: Blagaić i Medić ušli su u igru umjesto Paponje i Llanosa u timu Širokog Brijega.

70. minut: Prvi korner za goste u drugom poluvremenu nije ponudio ništa... Domaći su otklonili opasnost.

66. minut: Opasan napad Željezničara, ali proigravanje Boje nije stigla do Juričića.

63. minut: Prva izmjena u redovima gostujućeg sastava, Bruno Zdunić zamijenio je Sedada Subašića.

60. minut: Vrhovac ispred Mujana loptu izbacuje u korner...

56. minut: Udarcu Subašića nedostajalo je jačine da bi ozbiljnije ugrozio Miškića.

50. minut: Paponja je dobio žuti karton zbog faula nad Mekićem.

47. minut: Miškić sigurno hvata loptu nakon udarca Boje. Bio je to prvi pokušaj u drugom dijelu.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme, Čuljak je zamijenio Brekala u timu Širokog Brijega.

Kraj prvog dijela meča na Pecari, rezultat je 0:0.

45.+3: Bojo sa pet metara nije uspio matirati Miškića, loše je zahvatio loptu.

45. minut: Tri minute sudijske nadoknade.

45. minut: Mujan iz velike udaljenosti šutira pored gola Željezničara. Bio je to silovit udarac "devetke" Širokobriježana.

41. minut: Mašić je zamijenio povrijeđenog Begića.

36. minut: Miškić nakon dobre akcije gostiju brani udarac Mekića, prethodno je Bojo mogao bolje reagovati. Subašić je bio sam na desnoj strani, ali se Bojo odlučio na šut koji je izblokiran.

35. minut: Žuti karton za Brekala poslije oštrog starta nad Mekićem.

33. minut: Kosorić požrtvovanom intervencijom šut Paponje skreće u korner nakon kojeg je Begić loše šutirao glavom.

30. minut: Najbolja prilika na utakmica! Subašić je odlično primio pas Juričića, dobro šutirao, no Miškić je sjajnom intervencijom loptu skrenuo u korner.

26. minut: Mujezinović je izgubio loptu što je zamalo kaznio Jurić. Udarac fudbalera Širokog prošao je pored lijeve stative Benderovog gola.

24. minut: Mujan šutira iskosa sa lijeve strane, ali lopta odlazi pored gola Željezničara.

17. minut: Nekontrolisan šut Mekića odlazi preko gola domaćeg tima.

15. minut: Blažević je izborio korner za Željezničar koji su prokockali Subašić i Bojo.

12. minut: Mlak udarac Subašića, lopta završava u rukama Miškića.

8. minut: Bez ozbiljnijih prilika na samom početku susreta između Širokog Brijega i Željezničara.

1. minut: Miloš Gigović označio je početak utakmice na stadionu Pecara.

20:38 - Fudbaleri Širokog Brijega i Željezničara u posljednja dva kola ne znaju za pobjedu. Gosti su u prethodna dva susreta upisali dva remija protiv Slobode (1:1) i Radnika (0:0), dok je domaćin remizirao na Koševu (0:0) i poražen na Pecari od Veleža (0:1).

Treneri Rudara i Posušja, Nikica Milenković i Denis Ćorić, odredili su početne sastave.

RUDAR: Šćekić, Sadiku, Pekija, Sajak, Dojčinović, Burazor, Marić, Smajić, Jakupović, Clarismario, Mandić.

POSUŠJE: Galić, J. Barišić, T. Barišić, Vranjić, L. Begić, Bešlić, Landeka, Krišto, Lauš, Vukoja, D. Begić.

Pravdu na meču u Prijedoru dijelit će najbolji bh. sudija Irfan Peljto iz Sarajeva.

Završena je utakmica u Prijedoru, Rudar je s 3:0 savladao Posušje i tako upisao drugu ovosezonsku pobjedu.

88. minut: Galić je odbranio pokušaj Santosa.

87. minut: Amoah je bio strijelac trećeg gola za Rudar.

83. minut: GOOOOL! Rudar vodi 3:0.

81. minut: Šansa za Rudar. Bilbija je šutirao direktno u golmana.

71. minut: Kakva greška odbrane Rudara, ali Šćekić spašava domaćina.

69. minut: Posušje je ostalo s deset igrača na terenu.

66. minut: Leko je zaprijetio, Šćekić je bio siguran.

60. minut: Jakupović je odlično probio stranu i odigrao povratnu loptu u šesnaeterac, ali Mandić i Santos su zakasnili.

54. minut: GOOOOOL! Rudar je udvostručio prednost. Strijelac je bio Pekija poslije asistencije Burazora.

49. minut: Po jedna dobra akcija na obje strane, no Šćekić i Galić su sigurno intervenisali.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme utakmice u Prijedoru.

Kraj prvog poluvremena. Rudar vodi s 1:0 protiv Posušja.

45. minut: Vukoja je bio u prilici, ali je Šćekić odbranio njegov pokušaj.

44. minut: Sajak je izblokirao udarac Bešlića.

38. minut: Posušje je bilo blizu izjednačenja, ali su defanzivci Rudara uspjeli loptu zaustaviti na gol-liniji.

37. minut: Prvo poluvrijeme ulazi u finiš, Rudar vodi od 13. minute s 1:0 golom Jakupovića.

30. minut: Mirniji period utakmice nakon što Posušje nije uspjelo na pravi način iskoristiti dominaciju koju su imali u posljednjih desetak minuta.

20. minut: Nakon vodećeg gola Prijedorčana Posušje kontroliše igru.

16. minut: Mandić je mogao udvostručiti vodstvo Rudara.

13. minut: GOOOOOL! Jakupović je domaći sastav doveo u prednosti.

10. minut: Domaći su odigrali dobru akciju, no odbrana Posušja je otklonila prijetnju poslije ubačaja Dojčinovića.

6. minut: Bez većih uzbuđenja na startu utakmice između Rudara i Posušja.

1. minut: Počeo je susret na Gradskom stadionu u Prijedoru.