PLBiH
TOK UTAKMICA: Rudar - Željezničar 2:2, Posušje - Tuzla City 1:1
Dva meča 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovinu u fudbalu odigrana su danas od 13 sati.
07.11.2021. u 12:45

Oslabljeni Željezničar gostovao je u Prijedoru, gdje je protiv Rudara prekinuti seriju poraza.

S druge strane Tuzla City je gostovao u Posušju, gdje je sa igračem manje uspio spasiti bod.

________________

14:54 sati: Završene su utakmice u Prijedoru i Posušju.

95. minut: GOOOOOOOLLLLLL! Bekrić je pogodio za 2:2.

82. minut: GOOOOOOOOLLLLL! Tuzla City je izjednačio, pogodio je Mišić.

83. minut: Rudar i dalje napada, odbrana Plavih je statična, a gol visi u zraku.

73. minut: GOOOOOLLLLLLLL! Rudar stiže do preokreta, Amoah je ponovo strijelac. Muftić je odbranio prvi udarac Kulenovića, odbrana Želje je spavala, a Amoah je poslao loptu u mrežu.

64. minut: GOOOOOLLLLLLLL! Posušje vodi protiv Tuzla Cityja. Sa bijele tačke pogodio je Serdarušić. Bio je ovo drugi penal za Posušje u današnjem meču.

68. minut: Opet je pokušao Jakupović, bio je usamljen na drugoj stativi, ali je šutirao pored gola.

66. minut: Zdunić je upropastio veliku priliku za Želju.

54. minut: Posušje prijeti prekoMilanovića, ali brani Brajlović.

54. minut: Velika prilika za Rudar. Santos je ubacio, a usamljeni Jakupović sa nekoliko metara glavom šutirao preko gola.

45. minut: Završena su prva poluvremena u Prijedoru i Posušju.

42. minut: Tuzla City je ostao sa igračem manje, isključen je Čeliković, koji je dobio drugi žuti karton.

39. minut: Amoah sada pogađa prečku. Gosti su imali sreće.

37. minut: POsušje je propustilo najbolju šansu na utakmici. Brajlović je odbranio penal Lučiću!

37. minut: GOOOOOLLLLLL! Amoah je glavom pogodio za 1:1. Odbrana Želje je spavala, a Amoah je lobovao Muftića koji je bio na gol-liniji.

29. minut: GOOOOOLLLLLL! Željo vodi, strijelac je Nedim Mekić. Asistenciju je upisao Juričić.

27. minut: Opet prijeti Juričić, no opet je neprecizan.

25. minut: Lauš je pokušao gađao iz slobodnog udarca sa velike udaljenosti, lopta ide iznad gola Tuzlaka.

15. minut: Dobra prilika za Posušje. Begić je ubacio, ali Barišić potpuno sam nije uspio da zahvati loptu.

15. minut: Ponovo prijeti Juričić, ali golman Rudara brani.

14. minut: Dobra prilika za Željezničar, no Juričić šutira pored gola.

4. minut: Gosti su tražili jedanaesterac nakon duela Pekije i Boje. Na usporenom snimku se vidi da je bilo kontakta, ali sudija Bandić se nije oglasio.

3. minut: Mekić šutira sa 25 metara, ali Šćekić bez problema zaustavlja njegov udarac.

2. minut: Željo je krenuo agresivno, prvi korner za Sarajlije.

1. minut: Počele su utakmice u Prijedoru i Posušju.

12.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 16. kola Premijer lige BiH.