PLBiH, 17.kolo
TOK UTAKMICA / Široki Brijeg - Zrinjski 0:2, Igman - Tuzla City 2:0
Dva meča 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu odigrana su danas.
10.12.2023. u 12:45

Od 13 sati u Konjicu su derbi začelja igrali Igman i Tuzla City, a domaći su slavili sa 2:0.

Drugi meč na rasporedu je bio od 15.15 sati, a u Posušju su snage odmjerili Široki Brijeg i Zrinjski. Gosti su slavili sa 2:0.

Tekstualni prijenos utakmica 17. kola mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________

90. minut: Kraj na Mokrom docu, Zrinjski je u hercegovačkom derbiju slavio sa 2:0.

87. minut: Širokobriježani traže penal, ali Gedžić pokazuje da je korner. Tražili su domaći igranje rukom.

81. minut: Ćuže je pokušao iznenaditi Tomića udarcem sa 40-at metara, ali je golman Širokog Brijega krajnjim naporom loptu izbio u korner.

57. minut: GOOOOOLLLLLLL! Nemanja Bilbija pogađa za 0:2. Sablić je preglavao lotu za Bilbiju, koji se oslobađa čuvara, zaobilazi Tomića i pogađa za 0:2. To mu je bio 14. gol u Premijer ligi BiH u tekućoj sezoni.

46. minut: Nastavljen je meč u Posušju, teren je u sve gorem stanju...

45. minut: Završno je prvo poluvrijeme u Posušju.

44. minut: Finiš je prvog dijela, bez većih uzbuđenja nakon gola Zrinjskog.

33. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Zrinjski vodi, domaći protestuju! Ivančić je loptu pospremio u mrežu. Nakon ubačaja Bilbije lopta je ispala Tomiću, golmanu Širokog Brijega, Ivančić je sve pratio i pogodio za 0:1. Domaći su se bunili jer su smatrali da je bio prekršaj nad njihovim golmanom. Međutim, sudija Gedžić pokazao je na centar.

18. minut: Prvi udarac Zrinjskog prema golu domaćih. Pokušao je Čanađija, ali lopta ide preko gola.

14. minut: Prijeti i Zrinjski, ali odbrana Širokog otklanja opasnost.

7. minut: Chinedu se oslobodio Jakovljevića i šutira u bliži ugao, ali Marić spašava Mostarce.

1. minut: Počeo je meč u Posušju.

15:15 sati: Mario Ivanković, trener Zrinjskog, prisiljen je na izmjenu i prije nego što je meč počeo! Bradarić je najavljen kao starter, ali ga sada nema ni u zaspisniku. Umjesto njega na terenu je Damir Zlomislić.

15:13 sati: Kao i u Konjicu, i teren u Posušju je u lošem stanju.

14:52 sati: Ostanite uz Faktor od 15 sati i 15 minuta pratit ćemo hercegovački derbi između Širokog Brijega i Zrinjskog.

90. minut: Kraj u Konjicu, Igman je slavio sa 2:0.

90. minut: Igrat će se četiri minute nadoknade.

83. minut: Prilika za gote, ali Karjašević slabo šutira nakon ubačaja Ordagića.

71. minut: Isključen je Edis Mulalić, trener Igmana, zbog prigovora na odluke sudije Admira Musića.

63. minut: Teren u Konjicu je sve teži, a domaći uspješnu čuvaju dva gola prednosti.

50. minut: Hebibović je pokušao glavom, ali Lolić se nije dao iznenaditi.

46. minut. Hadžić je imao priliku na otvaranju drugog dijela, ali nije bio precizan nakon što se oslobodio Buturovića.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Konjicu.

44. minut: Velika prilika za domaće, ali Denković iz dobre pozicije šutira pored gola.

39. minut: Ponovo Ćeman u nekoliko navrata spašava Igman, a potom Đorić glavom blokira pokušaj Karjaševića.

27. minut: GOOOOOLLLLLLLL! Denković pogađa za 2:0. Nakon što su gosti promašili nekoliko zicera, uslijedila je kazna. Denković se oslobodio Čolića i rutinski matirao Lolića.

26. minut: Opet prijete gosti. Pantelić je pokušao atraktivno, petom, ali Ćeman se nije dao iznenaditi.

23. minut: Pantelić je sada pokušao glavom, Ćeman je ostao ukopan, ali lopta odlazi pored gola Igmana.

21. minut: Karjašević je šutirao glavom nakon ubacivanja Čolića iz slobodnjaka, ali lopta pogađa stativu.

19. minut: GOOOOOLLLLLLLL! Igman vodi, strijelac je Čubrilo. Bio je to eurogol, gotovo iz kornera. Prvo je Čubrilo gađao direktno iz kornera, Lolić je to boksovao, ali lopta ponovo dolazi do igrača Igmana koji iz drugog pokušaja gotovo sa istog mjesta pogađa za veliko slavlje domaćih.

18. minut: Velika prilika za Igman, ali je udarac Janketić izblokiran. Samo korner.

15. minut: Opet je loše reagovala odbrana gostiju, ali Janketić mlako šutira i Lolić bez problema hvata loptu.

12. minut: Na drugoj strani Denković ne koristi grešku Čolića i šutira visoko preko gola.

10. minut: Prva koliko, toliko ozbiljnija prilika za goste, ali Sušić šutira pored gola.

6. minut: Bez većih uzbuđenja u prvih pet minuta igre. Inače, treba naglasiti kako je teren izuzetno težak za igru. A da stvar bude gora kako utakmica bude odmicala uvjeti će biti sve teži.

1. minut: Počeo je meč u Konjicu.

12:50 sati: U većem dijelu BiH pada kiša, a navijače Igmana dočekalo je nezgodno iznenađenje. Naime, na Facebook stranici Igmana objavljeno je kako navijači na stadion neće moći unijetei kišobrane, te da je to odluka policije!

12.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor dobro došli na tekstualni prijenos utakmica 17. kola PLBiH.