TOK UTAKMICA / Tuzla City - Rudar Prijedor 3:2, Velež - Leotar 2:1
Susretima Tuzla City - Rudar Prijedor (3:2) i Velež - Leotar (2:1) nastavilo se sedmo kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine. Dešavanja sa mečeva na Tušnju i u Vrapčićima mogli ste pratiti u direktnom tekstualnom prijenosu na našem portalu.
28.08.2021. u 18:16

Husref Musemić i Nikica Milenković već su odredili početne sastave za prvi od današnja dva susreta sedmog kola PLBiH

TUZLA CITY: Fejzić, Šukilović, Nukić, Gavrić, Krpić, Džafić, Mišić, Mehidić, Doffo, Morris, Mešinović.

RUDAR: Šćekić, Pekija, Pavlović, Santos, Burazor, Mandić, Dojčinović, Sajak, Marić, Jakupović, Smajić.
_____________________________

Kraj utakmice! Velež je slavio s 2:1.

90. minut: Tri minute sudijske nadoknade igrat će se u Vrapčićima.

88. minut: Sami je finiš utakmice na stadionu "Rođeni".

76. minut: Perišić sada zaustavlja udarac Zubanovića.

72. minut: Perišić brani šut Anđušića... U nastavku akcije Cvijanović šutira pored gola.

68. minut: Dobra prilika za strijelca jedinog gola za Leotar, ali je bivši fudbaler Željezničara, Slobode i Zrinjskog loše šutirao.

62. minuta: Trostruka izmjena Feđe Dudića. Cvijanovć, Anđušić i Ćosić zamijenili su Georgijevića, Pršeša i Salčina.

53. minut: GOOOOL! Zec je pogodio poslije drugog vezanog kornera za Trebinjce. Ovo je drugi pogodak za Asima Zeca u ovoj sezoni.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme meča u Vrapčićima.

Glavni sudija Danijel Bojo označio je kraj prvog poluvremena. Velež protiv Leotara vodi s 2:0.

45.+3: Vehabović je sada šutirao, bilo je to jako blizu, ali je lopta otišla iznad prečke.

45.+2: Nakon novog kornera za goste fauliran je Bogdanović.

45.+1: Zeljkoviću je malo nedostajalo da zatrese sopstvenu mrežu, no Bogdanović je loptu uspio skrenuti u korner.

45. minut: Tri minute sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

45. minut: Salčin je sada zaradio žuti karton.

44. minut: Salčin šutira pored gola nakon što se lijepim driblinzima oslobodio dvojice protivničkih igrača.

42. minut: Trener Trebinjaca Branislav Krunić napravio je prvu izmjenu. Paranos je zamijenio Nikolića.

39. minut: Georgijević šutira iskosa s lijeve strane, sa nekih šest-sedam metara, ali pored gola.

37. minut: Gostujući golman zaustava dobar žut Zubanovića.

35. minut: Leotarov David Čolić je igrač s prvim žutim kartonom na utakmici.

26. minut: GOOOOL! Ovčina pogađa uz pomoć Arsića koji je skrenuo loptu na putu ka golu.

19. minut: GOOOOL! Velež vodi 1:0, strijelac je Samir Radovac.

8. minut: Utakmica je nakratko prekinuta zbog pirotehnike koju su koristii domaći navijači.

1. minut: Počeo je susret između Veleža i Leotara.

Završena je utakmica na Tušnju. Tuzla City je upisao petu ovosezonsku pobjedu.

90. minut: Santos je bio u prilici, ali je Fejzić odbranio.

89. minut: GOOOOOL! Mirzad Mehanović je pogodio za novo vodstvo! Džafić je asistirao.

82. minut: Fejzić brani udarac Halilovića iz velike udaljenosti koji uopće nije bio loš.

79. minut: Žuti karton Nukiću zbog prigovora.

78. minuti: Velika prilika za goste, Fejzić je odbranio zicer Dojčinoviću, ali glavni sudija je pokazao žuti karton golmanu domaćeg tima zbog žestokog protesta jer je smatrao da je fauliran u akciji koja je pretgodila šansi za goste.

73. minut: Mešinović šutira pored gola Rudara.

20:28 - Feđa Dudić i Branislav Krunić odredili su početne sastave za duel Veleža i Leotara.

VELEŽ: Bogdanović, Zubanović, Radović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Ovčina, Georgijević, Vehabović, Salčin, Radovac.

LEOTAR: R. Perišić, Milović, Milić, Sekulović, Nikolić, Ristić, Čolić, Đurić, M. Perišić, Arsić, Zec.

70. minut: Sjajan volej Doffa, još ljepša odbrana Šćekića. Peti korner za Tuzlake.

65. minut: GOOOOOL! Odličan centaršut Santosa u izjednačenje pretvara Dojčinović.

62. minut: Dobru situaciju za goste upropastio je Dojčinović, predugo se namještao na šut.

59. minut: Ponovo se zatresla mreža gostiju, no gol je poništen. Nukić je bio u nedozvoljenoj poziciji.

58. minut: Krpić je promašio veliku šansu.

56. minut: Jakupović je šutirao, Fejzić brani. Ostaje 2:1 za Tuzla City.

50. minut: Dobra akcija gostiju, Santos je pokušao iz teške pozicije poslije centaršuta Jakupovića, ali nije bio dovoljno precizan da bi Fejzić morao intervenisati.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme utakmice u Tuzli.

Kraj prvog poluvremena utakmice na Tušnju, Tuzla City vodi 2:1 protiv Rudara.

45. minut: Minut sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

44. minut: GOOOOOL! Rudar je kaznio veliki promašaj Džafića.

43. minut: Šukilović je nakon centaršuta odlično uposlio Džafića, koji sa svega par metara promašuje.

39. minut: Novi žuti karton za fudbalere Rudara, Sajak je zaradio javnu opomenu zbog nepreznog starta nad Mišićem.

38. minut: Prvi žuti karton na današnjoj utakmici dobio je Halilović zbog oštrog starta nad Mehidićem.

37. minut: Mišić je pogodio, ali je pogodak poništen zbog ofsajd pozicije.

34. minut: GOOOOOL! Već je 2:0 za domaćina! Mišić je pogodio, nakon što je Mešinović prethodno pogodio prečku.

33. minut: Mešinović je dobro šutirao, ali je gostujuća odbrana lpoptu skrenula u korner.

30. minut: GOOOOOL! Doffo pogađa poslije asistencije Mišića.

29. minut: Dva vezana kornera nisu donijela ništa za domaći sastav.

23. minut: Nemanja Marić zbog povrede napušta teren, u sastavu Rudara ga mijenja Adel Halilović.

20. minut: Dobru dugu loptu Mehidića Krpić nije iskoristio na najbolji način. Mlako je glavom šutirao, što je bio lagan plijen za Šćekića.

12. minut: Prva ozbiljnija prilika za Tuzla City, no šut Mešinovića je sigurno uhvatio Šćekić.

9. minut: Prvi šut prema golu na današnjem meču uputio je Mešinović, ali je lopta otišla pored gola gostiju.

8. minut: Bez većih uzbuđenja u uvodnom dijelu utakmice između Tuzla Cityja i Rudara.

3. minut: Zbog tri žuta kartona Husref Musemić danas ne sjedi na klupi Tuzlaka, ekipu danas vodi njegov asistent Dženis Ćosić.

1. minut: Počeo je susret na Tušnju.

18:21 - Tuzla City u današnji susret ulazi kao lider PLBiH, ali i kao jedini neporaženi tim u ovoj sezoni uz Zrinjski.