Evropska liga
TOK UTAKMICA: Zrinjski prošao, Borac ispao
Zrinjski je pobjedom u Ljubljani protiv Olimpije rezultatom 3:2 izborio treće pretkolo Evropske lige, dok je Borac poražen od Rio Avea u Banjoj Luci sa 2:0.
17.09.2020. u 17:21

Zrinjski je dva puta gubio (1:0 i 2:1), ali je na kraju slavio nakon produžetaka.ž

Borac je odolijevao napadima Portugalaca do 90. minute, a onda je Rio Ave slomio otpor tima Vlade Jagodića.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Fakor.ba.

_____________________________________________________________________________________________________________

96. minut: Rio Ave je uduplao prednost i prošao u naredni krug. Jambor je bio strijelac.

90. minut: GOOOOL. Rio Ave vodi golom Tarantinija. Malo nesreće za Borac, lopta je jedva ušla u mrežu.

88. minut: Mane sa 18 metara šutira preko gola Borca.

86. minut: Kajkut mijenja Lukića u vrhu napada.

85. minut: Borac se grčevito brani. I dalje je 0:0.

79. minut: Još jedna sjajna intervencija Pavlovića. Tarantini je pokušao glavom, a čuvar mreže Borca uz pomoć stative brani udarac.

76. minut: Pavlović spašava Borac. Golman Banjalučana brani volej Piazona i odbija loptu u korner. Pritisak gostujućih fudbalera.

68. minut: Dobar centaršut Lukića, odbrana Rio Avea otklanja opasnost.

64. minut: Rio Ave kontroliše posjed lopte, ali Borac se dobro brani. Nula-nula u gradu na Vrbasu.

KRAJ U LJUBLJANI. Pobjeda Zrinjskog rezultatom 2:3. Mostarci će u narednom krugu gostovati na Kipru kod APOEL-a.

119. minut: Završnica meča u Ljubljani. Zrinjski i dalje vodi.

110. minut: Zrinjski se dobro brani. Deset minuta igre dijeli Mostarce od trećeg pretkola Evropske lige.

Završeno je i prvo poluvrijeme meča Borac - Rio Ave (0:0).

Okončan je prvi produžetak u Ljubljani.

107. minut: Dobra polukontra Zrinjskog. Ibanez za Todorovića, a udarac brzonogog krilnog napadača Mostaraca odlazi pored gola.

40. minut: Finiš meča i u Banjoj Luci. I dalje nema golova.

105. minut: Olimpija je u ovim trenucima bolji tim na terenu. Zrinjski se povukao i čini se jedva čeka kraj prvog produžetka.

97. minut: Brkić na visini zadatka. Vukušić je pokušao, a golman Zrinjskog odbija loptu u korner.

96. minut: Strijelac trećeg gola za Zrinjski Josip Ivančić napušta igru, a umjesto njega je na travnjaku Anes Mašić.

93. minut: GOOOOOOL. Preokret Zrinjskog. Sada je 2:3. Ivančić je strijelac. Opet asistent Filipović.

91. minut: Počeo je prvi produžetak na Stožicama.

20. minut: Na meču Borac - Rio Ave i dalje ništa - ništa.

90. minut: U Ljubljani će se igrati produžeci. Nakon 90 minuta igre rezultat je 2:2.

90. minut: Igrat će se još pet minuta nadoknade.

90. minut: Brkić spašava Zrinjski. Ivanović je bio u situaciji oči u oči sa golmanom Plemića, koji nogom brani i spašava svoj tim.

87. minut: Igrači Zrinjskog traže penal nakon što je Samardžić igrao rukom. Španski sudija pokazuje na korner. Čini se da je bh. predstavnik oštećen u ovoj situaciji.

84. minut: GOOOOOOL. Zrinjski se uspio vratiti. Nemanja Bilbija još jednom donosi izjednačenje. Velika greška odbrane Olimpije. Filipović je ukrao jednu lopti i onda mirno poslao loptu za Bilbiju, a ovaj rutinski rješava ovakve situacije.

81. minut: GOOOOOL. Olimpija vodi 2:1.  Vombergar pogađa glavom.

1. minut: Počela je utakmica u Banjoj Luci.

73. minut: Još jedna izmjena u Zrinjskom - Ibanez umjesto Stojkića.

66. minut: Promjena u Zrinjskom. Zlomislić mijenja Trebotića.

53. minut: Mogao je Zrinjski sada do preokreta. Ivančić šutira pravo u golmana Olimpije.

52. minut: GOOOOOL. Bilbija pogađa za izjednačenje. Fudbaler Zrinjskog pogodio je glavom nakon kornera. Zasluženo Mostarci dolaze do poravnanja.

46. minut: Počeo je drugi dio. Odmah pokušava Filipović, ali bezuspješno.

45. minut: Olimpija na odmor nosi minimalnu prednost.

35. minut: Žuti karton za Ivančića kod Zrinjskog.

27. minut: Filipović cetrira, Bilbija glavom šalje loptu preko gola.

25. minut: Fink je "požutio" kod Olimpije.

Od 20 sati u Banjoj Luci igraju Borac i Rio Ave. Poznati su sastavi timvoa

Borac: Pavlović, Jovanović, Milojević, Ćosić, Dujaković, Brtan, Danilović, Vranješ, Zakarić, Ziljkić, Lukić.

Rio Ave: Kieszek, Reis, Santos, Borevković, Ivo Pinto, Filip Augusto, Tarantini, Carlos Mane, Feraldes, Piazon, Moreira

23. minut: Zatresla se mreža Olimpije, ali je gol Todorovića poništen zbog ofsajda.

22. minut: Stojkić pokušava, Ivančić kasni. Propada dobra prilika za Mostarce.

19. minut: GOOOOL. Domaći vode. Đorđe Ivanović glavom šalje loptu u mrežu Zrinjskog. Napadač Olimpije sjajno se izborio za prostor i pokazao svoje kvalitete.

10. minut: Korner za Zrinjski, izveo ga je Fiipović, a nakog gužve u šesnaestercu samo gol-aut.

6. minut: Prvi pokušaj Olimpije. Ivanović šutira direktno u Brkića.

1. minut: Počela je utakmica u Ljubljani.

18.20 sati: Ante Vukušić, najbolji strijelac Olimpije zbog povrede je ostao na klupi. Također, šansu s klupe čekat će i Dražen Bagarić, nekadašnji golgeter Širokog Brijega.

18:13 sati: FK Sarajevo dobio je saznao je danas rivala u trećem pretkolu Evropske lige. To je ekipa Budućnosti iz Podgorice.

18 sati: Utakmicu sudi španski arbitar Ricardo de Burgos Bengoechea.

Olimpija: Frelih, Fink, Samardžić, Korun, Lyaskov, Kapun, Elšnik, Ostrc, Caimacov, Vombergar, Ivanović

Zrinjski: Brkić, Tičinović, Jakovljević, Barbarić, Stojkić, Enin, Trebotić, Bilbija, Filipović, Todorović, Ivančić