Nastavak 16. kola
TOK UTAKMICA/Sloga - Borac 0:4, Tuzla City - Željezničar 3:0
Fudbaleri Tuzla Cityja razbili su Željezničar u duelu 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigranom na stadionu Tušanj.
02.12.2023. u 13:19

Domaći su slavili sa 3:0, svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu. Muftića je dva puta matirao Nukić, a mrežu Želje zatresao je i Bihorac.

U drugom susretu današnjeg programa Borac je u Modriči razbio Slogu rezultatom 4:0.

Tekstualni prijenos mečeva mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

________________________

Kraj u Modriči. Pobjeda Banjalučana. Borac je korak bliže tituli jesenjeg prvaka.

90. minut: Borac je sve bliže tome da s lakoćom osvoji neosvojivu tvrđavu.

78. minut: Snažan udarac Mlakarića brani golman Sloge.

75. minut: Prvi žuti karton na utakmici zaradio je Fićović.

62. minut: Šansa za domaće, Dujaković šutira pored gola.

60. minut: Pokušaj Sloge nakon prekida, blokira odbrana Borca.

46. minut: Nastavljen je meč. U Modriči je sve riješeno poslije prvog poluvremena.

Završeno je prvo poluvrijeme.

40. minut: GOOOOOOOL. Grahovac trese mrežu Sloge za 0:4!

33. minut: Golman Borca Pavlović mora zbog povrede napustiti igru, među stativama je mladi Stjepanović s obzirom na to da je prvi čuvar mreže Mijatović van stroja, također zbog povrede.

28. minut: GOOOOOOL. Katastrofa Dobojlija. Autogol je sada postigla Sloga koja se nalazi pred prvim domaćim porazom u sezoni.

20. minut: Šansa za Slogu, Berbić nije uspio zatresti mrežu, na kraju Kvržić otklanja opasnost.

18. minut: GOOOOOOL. Banjalučani su uduplali vodstvo. Nakon kornera najviši u skoku je bio Lukić.

9. minut: GOOOOOOL. Efektno je pogodio Herrera iz slobodnog udarca. Vodi Borac.

1. minut: Sudija Dragan Kesić označio je početak meča. U Modriči pada jaka kiša.

15:56 Sloga: Guchmazov, Baranov, Batar, Berbić, Dujaković, Kvesić, Milanović, Milojević, Mrzić, Popara, Šipovac; Borac: Pavlović, Blagaić, Čavić, Ćelić, Grahovac, Herrera, Jokić, Jurilj, Kvržić, Lukić, Nišić

U 16 sati u Modriči počinje meč Sloge i Borca.

Kraj meča.

90+4: Muftić uz pomoć prečke zaustavlja Garčevića.

90. minut: Četiri minute nadoknade.

86. minut: Prolazi rezervista Garčević, a Muftić je najveći krivac što Željo za sada nije primio i više golova. Ovoga puta je golmana Želje lopta pogodila u glavu.

74. minut: Selimović i Rustemović su izašli, na travnjaku su Biber i Haračić.

73. minut: Opasno pred golom gostiju, Ordagić je šutirao sa destak metara, Muftić ponovo dobro interveniše.

70. minut: Mekić šutira, Lolić kratko odbija, na loptu je natrčao Al-Jabeer, ali nije uspio pogoditi mrežu.

67. minut: Šansa za Al-Jabeera, šutirao je pored gola.

66. minut: Konačno prijeti i Željo. Lolić brani udarac Štilića.

65. minut: Ponovo je lako ispala odbrana Želje, Hadžić u šansi, brani Muftić.

62. minut: Igru su napustili Nukić i Sušić, a šansu su dobili Ordagić i Hadžić.

60. minut: Sjajna intervencija Muftića. Pokušao je Pantelić glavom, golman Želje odbranom spašava svoju mrežu.

55. minut: Štilić mijenja Ovčinu.

52. minut: Protesti fudbalera Želje. Traže penal.  Čini se da je lopta u ruku pogodila Delimeđca. Sudija Džemidžić nije se oglasio. Na kraju je Krpić požutio zbog prigovora.

47. minut: Prolazi Amoah i ubacuje, ali niko od fudbalera Želje nije bio na pravom mjestu.

46. minut: Nastavljen je meč.

Kraj prvog poluvremena.

45. minut: Javna opomena za Galića zbog starta nad Pantelićem. On će propustiti narednu utakmicu.

40. minut: Dvostruka promjena kod gostiju. Drina izlazi, ulazi Kosorić, a Drljo mijenja Allysona.

36. minut: Stopostotna šansa za Tuzla City. Pantelić je poslije greške Drine izašao jedan na jedan s Muftićem, ali ovoga puta kao pobjednik izlazi golman Želje.

32. minut: GOOOOOOL. Katastrofa Želje. Sada je 3:0. Bihorac je strijelac. Poslije kornera Mehanović je došao do lopte prije Drine, šutirao je, ali je izblokiran, a u nastavku napada Bihorac topovski trese mrežu.

27. minut: Stativa i Muftić spašavaju Plave. Kombinovali su Mehanović i Pantelić, ovaj drugi uputio udarac, Muftić uz pomoć stative odbija u korner.

17. minut: Gosti su izveli korner, lopta je prošla kroz šesnaesterac Tuzla Cityja.

15. minut: Još jedna izgledna šansa za domaće, Pantelić izblokiran.

14. minut: Na tribine je stigla i navijačka grupa Manijaci.

10. minut: Opasan korner domaćih, lopta je išla direktno u gol, spasio je ovoga puta Muftić.

5. minut: GOOOOOL. Sada je 2:0. Muftić je odbranio pokušaj Mehanovića, ali na odbijenu loptu natrčao je Nukić i postigao drugi gol na meču.

1. minut: GOOOOOOL. Vodi Tuzla City. Poslije samo 30 sekundi igre zatresla se mreža Plavih. Pogriješio je Rustemović, Nukić došao do lopte, kao brzi voz prošao pored Željinih stopera i matirao Muftića.

1. minut: Počela je utakmica.

13:25 Igrači izlaze na teren.

13:23 Ove sezone Željo je gostovao na Tušnju, ali kod Slobode u šesnaestini finala Kupa BiH kada je poražen sa 1:0 i u konačnici eliminiran iz takmičenja.

13:22 Plavi imaju 19 bodova iz sedmi su na tabeli, Tuzla City uz meč manje ima 10 bodova i pretposljednji je tim lige.

13:21 Na početku sezone, u petom kolu, Željo je slavio na Grbavici protiv Tuzla Cityja sa 3:1.